آخرین تحولات میدانی جنگ طالبان با نیروهای دولتی افغانستان

وزارت دفاع افغانستان: در 24 ساعت گذشته 239 طالب کشته و157 تن دیگر زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان چهارشنبه 7 ژوئیه 2021 اعلام کرد، طی حملات 24 ساعت گذشته این گروه علیه نیروهای دولتی افغانستان شمار دیگری از مناطق این کشور را به تصرف خود در آورده است.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، طالبان در رسانه‌های خود اعلام کرد، نیروهایش منطقه «واخان» واقع در ولایت بدخشان در نزدیکی با مرزهای چین، تاجیکستان و پاکستان را بدون درگیری به کنترل خود درآورده است.

این گروه همچنین گفته است که در ولایت هرات، یک مقر استقرار نیروهای دولتی را کنترل و پنج نقطه متعلق به ارتش افغانستان واقع در جاده اصلی بین منطقه سهراب میدان و ولسوالی دلارام را نیز به کنترل خود درآورده است.

طالبان همچنین ادعا کرد که در ولایت‌های هرات و قندهار مقادیری اسلحه و مهمات از نیروهای دولتی به غنیمت گرفته است.

این گروه اسلامگرای تندرو در گزارش خود ادعا کرده که مقر نیروهای دولتی در ورودی شهر طالقان در ولایت تخار را به کنترل درآورده است.

طالبان همچنین از کنترل ولسوالی قادس در ولایت بادغیس خبر داده و گفت کلیه وسایل نقلیه و اسلحه سربازان دولتی که به شهر قلعه‌نو مرکز این ایالت فرار کردند را مصادره کرده است.

كشته شدن 239 طالب در 24 ساعت گذشته

از طرف دیگر، وزارت دفاع افغانستان نیز در بیانیه‌ای از ادامه عملیات و حملات هوایی خود به مواضع گروه طالبان خبر داد.

در بیانیه‌ این وزارت‌خانه آمده است که در حملات هوایی 24 ساعت گذشته نیروهای افغان به مواضع طالبان در ولایت‌های لغمان، لوگر، پکتیکا، غزنی، قندهار، فراه، غور، بادغیس، بلخ، سمنگان، هلمند، نیمروز، بدخشان، کندز و کابل، دست‌کم 239 طالب کشته و بیش از 150 تن دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید