وزارت داخله افغانستان: 14 ولسوالی از وجود طالبان پاکسازی شد

آرین: سقوط به معنای سقوط یک پوسته است به معنای جغرافیای یک ولسوالی نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان، اعلام کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور، 14 ولسوالی (شهرستان) را از وجود طالبان پاکسازی کرده‌اند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، طارق آرین، دوشنبه 5 ژوئیه (14 سرطان) با ارسال پیامی به رسانه‌ها گفته است: «سقوط سراسری برخی ولسوالی‌ها تبلیغات طالبان است و نظامیان دولت توانسته جنگجویان این گروه را از مرکز 14 ولسوالی بیرون کنند.»

Advertisement

او گفت: «نظامیان افغانستان برعکس جنگجویان طالبان در تمام جغرافیای کشور حضور ثابت دارند.»

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان افزود: «سقوط به معنای سقوط یک پوسته است، به معنای جغرافیای یک ولسوالی نیست. با وجود آن هم ما از 10 الی 14 مرکز ولسوالی را دوباره از تصرف طالبان تروریست آزاد ساختیم».

او تایید کرد که در برخی ولسوالی‌ها، نظامیان افغان از یک محل به محل دیگر تغییر موقعیت داده‌اند، چون به گفته او «جان سرباز مهم‌تر از اراضی است».

سربازان ویژه افغانستان
سربازان ویژه افغانستان

در همین حال، وزارت دفاع ملی افغانستان نیز اعلام کرد که در نتیجه عملیات نظامی طی 24 ساعت گذشته 244 جنگجوی طالبان در هشت ولایت (استان) کشته شده و 141 جنگجوی دیگر آنان زخمی شدند.

ناکامی حملات طالبان در نقاط مختلف

وزارت دفاع ملی افغانستان، 3 ژوئیه (12 سرطان) از ناکامی حملات طالبان در نقاط مختلف این کشور خبر داده بود.

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد، طالبان در ولایات لوگر، پکتیکا، قندهار، هرات، بادغیس، فراه، بلخ، هلمند و کاپیسا تلفات سنگینی دیده‌اند.

در همین حال، مقامات در ولایت بادغیس اعلام کردند، حمله طالبان بر ولسوالی «آب کمری» از سوی سربازان افغان به عقب رانده شده و در نتیجه واکنش نیروهای امنیتی به حمله طالبان در ولسوالی «آب کمری» پنج تن از این گروه کشته و هشت تن دیگر هم زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی افغانستان، در یک خبرنامه دیگر اعلام کرد که سربازان افغان در ولایت هلمند حملات هوایی به پایگاه‌های طالبان انجام دادند که در نتیجه آن، 52 طالب مسلح به شمول یک فرمانده این گروه کشته شدند.

همچنان روز گذشته (4 ژوئیه) منابع محلی در ولایت پروان، به رسانه‌های افغانستان گفته‌اند که گروه طالبان به یک پایگاه نیروهای خیزش مردمی حمله کرد و قصد داشت پس از آن به میدان هوایی (فرودگاه) بگرام نیز حمله کند که این حمله توسط نیروهای محلی عقب رانده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم