زنان در «غور» افغانستان علیه طالبان سلاح به‌دست گرفتند

زنان غور گفتند، دوره سیاه طالبان را به یاد دارند و بار دیگر حاکمیت این گروه را نمی‌خواهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات محلی ولایت (استان) غور، اعلام کردند که صدها زن در این ولایت در حمایت از نیروهای امنیتی، مقابل گروه طالبان سلاح به‌دست گرفته‌اند.

این زنان، با برداشتن سلاح هشدار داده‌اند که در برابر طالبان به حمایت از فرزندان‌ شان در صف نیروهای امنیتی مبارزه می‌کنند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، زنان غور گفته‌اند که آنان دوره تاریک و سیاه طالبان را به یاد دارند و بار دیگر حاکمیت این گروه را نمی‌خواهند.

عبدالظاهر فیض‌‌زاده، والی غور، از این اقدام زنان افغان قدردانی کرده و آن را «نشانه پیروزی مردم در برابر طالبان» عنوان کرده است.

پیش از این نیز در برخی از ولایت‌های افغانستان از جمله «جوزجان»، زنان مقابل طالبان سلاح برداشته بودند.

با ادامه روند پیشروی افراد طالبان، مردم در شماری از ولایت‌ها از نیروهای امنیتی و دفاعی اعلام حمایت کرده‌ و گفته‌اند که در کنار نیروهای امنیتی افغان با طالبان خواهند جنگید.

صالح: طالبان توانایی تصرف افغانستان را ندارند

از سوی دیگر، امرالله صالح، معاون اول رییس جمهوری افغانستان، در توییترش نوشت که طالبان توانایی تصرف افغانستان و به دست‌گرفتن حکومت را هرگز ندارند.

صالح نوشت، در حال حاضر از هر گوشه و کنار افغانستان درخواست اعزام اردو و کوماندو می‌شود و این فرصت بزرگ و تاریخی برای وحدت است.

او افزود، این بیانگر عطش برای قضا و حاکمیت قانون است، زیرا مردم جناج‌بندی را رد می‌کنند. طالبان قادر به گرفتن افغانستان یا حکومت نیستند. هرگز.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید