حمله طالبان به پایگاه نظامی «بگرام» عقب رانده شد

ناکامی حملات طالبان در نقاط مختلف افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع محلی در ولایت پروان، به رسانه‌های افغانستان گفته‌اند که گروه طالبان به یک پایگاه نیروهای خیزش مردمی حمله کرد و قصد داشت پس از آن به میدان هوایی (فرودگاه) بگرام نیز حمله کند که این حمله توسط نیروهای محلی عقب رانده شد.

لاله شیرین روفی، ولسوال (استاندار) بگرام به روزنامه «هشت صبح» گفته است، گروه 20 نفری طالبان به پاسگاه نیروهای ارتش محلی ولسوالی «کوه‌صافی» نقطه مرزی میان ولسوالی‌های بگرام و کوه‌صافی، حمله کردند اما این حمله از سوی نیروهای محلی خنثی شد.

به گفته وی، در این حمله یک تن از نیروهای ارتش محلی و یک طالب کشته شدند و یک طالب دیگر زخمی شده است.

این روزنامه به نقل از منابع محلی نوشته است: «طالبان قصد حمله به میدان هوایی بگرام را داشتند، اما ولسوال بگرام می‌گوید که گروه طالبان این توانایی را ندارد.»

آمریکا پایگاه «بگرام» را تخلیه کرد

سربازان آمریكایی پس از نزدیک به 20 سال، میدان هوایی (فرودگاه) «بگرام» در پروان را روز جمعه هفته جاری تخلیه کردند.

این فرودگاه به‌طور کامل به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تحویل داده شد.

بگرام، بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در افغانستان بود و در گذشته تا 100 هزار سرباز آمریکایی را در خود جای داده بود.

ناکامی حملات طالبان در نقاط مختلف

وزارت دفاع ملی افغانستان شنبه 3 ژوئیه (12 سرطان) اعلام کرد که 228 جنگجوی طالبان در 24 ساعت گذشته کشته و 116 تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.
در همین حال، مقامات در ولایت بادغیس گفته‌اند، حمله طالبان بر ولسوالی «آب کمری» از سوی سربازان افغان به عقب زده شده و در نتیجه واکنش نیروهای امنیتی به حمله طالبان در ولسوالی «آب کمری» پنج تن از این گروه کشته و هشت تن دیگر هم زخمی شدند.

حسام‌الدین شمس، والی بادغیس به خبرگزاری «جمهور» گفت: «این حمله طالبان بالای پاسگاه‌های کمر بند امنیتی در ولسوالی آب کمری راه اندازی شده بود و با واکنش سخت نیروهای امنیتی مواجه شد.»

از سوی دیگر، وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد، طی 24 ساعت گذشته، 13 ماین مختلف که توسط طالبان در نقاط مختلف این کشور جهت هدف قرار دادن نیروهای امنیتی کارگذاری شده بود، کشف و خنثی شد.

بر اساس اعلامیه این وزارت، طالبان در ولایات لوگر، پکتیکا، قندهار، هرات، بادغیس، فراه، بلخ، هلمند و کاپیسا تلفات سنگینی دیده‌اند.

وزارت دفاع ملی افغانستان در یک خبرنامه دیگر اعلام کرد که سربازان افغان در ولایت هلمند حملات هوایی به پایگاه‌های طالبان انجام دادند که در نتیجه آن، 52 طالب مسلح به شمول یک فرمانده آنان کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید