سفارت آمریکا: سواستفاده از کودکان در افغانستان برای اهداف جنسی و جنگ باید متوقف شود

وزارت خارجه آمریکا: اگر دولت قاچاق انسان را مهار کند افغانستان تحریم خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفارت آمریکا در کابل هشدار داد که سواستفاده از کودکان در افغانستان برای اهداف جنسی و جنگ باید متوقف شود و دولت این کشور را در صورت عدم مهار قاچاق انسان به اعمال تحریم تهدید کرد.

این سفارت روز جمعه 2 ژوئیه در حساب توییتری خود نوشت: «علی‌رغم تلاش‌های دولت افغانستان برای پاسخگویی مجرمان قاچاق انسان، هنوز هم برای جلوگیری از قاچاق انسان، پایان دادن به بچه‌بازی و جلوگیری از جذب کودکان در صفوف نیروهای امنیتی به اقدامات بیشتری نیاز است.»

در ادامه این توییت آمده است: «ما تلاش‌های واضح دولت افغانستان را برای پاسخ‌گویی مجرمان قاچاق انسان به‌ویژه افرادی دارای سمت‌های رسمی دولتی را می‌ستاییم، اما باید اقدامات بیشتری برای جلوگیری از قاچاق انسان، محافظت از قربانیان، پایان دادن به بچه‌بازی و جلوگیری از جذب کودکان به‌حیث سرباز در صفوف نیروهای امنیتی، صورت گیرد.»


در همین حال، وزارت خارجه‌ آمریکا به تازگی گزارش سالانه‌اش در مورد قاچاق انسان را منتشر کرد که براساس آن، افغانستان همچنین در ردیف سوم جهانی از نظر قاچاق انسان قرار دارد.
برای فعل بچه‌بازی در افغانستان جزا تعیین شده است اما با آن هم این پدیده هنوز در این کشور رایج است. سازمان‌های دفاع از حقوق کودکان و سازمان حقوق بشر بارها از این پدیده انتقاد کرده و خواهان جلوگیری از آن شده‌اند.
بسیاری از پسران قربانی بچه‌بازی بین سن 10 تا 18 هستند که برخی از آنها ربوده شده و برخی دیگر به سواستفاده کنندگان فروخته می‌شوند. این کودکان و نوجوانان وادار می‌شوند لباس زنانه بپوشند، آرایش کنند و در شب‌نشینی مردان به رقص بپردازند. از این پسران به عنوان «برده جنسی» استفاده می‌شود.
وزارت خارجه آمریکا پیش‌تر گفته بود که اگر دولت نتواند قاچاق انسان و بچه بازی را مهار کند، ایالات متحده افغانستان را تحریم خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید