تلاش برای منفجر کردن یک هواپیمای مسافربری در افغانستان خنثی شد

یک مقام امنیتی افغان از خنثی‌کردن عملیاتی برای منفجر کردن یک هواپیمای مسافربری از مقصد هرات به کابل خبر داد.

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز جمعه 2 ژوئیه (11 سرطان) با نشر اعلامیه‌‌ای گفت که نیروهای امنیتی تلاش برای منفجر کردن هواپیمای یکی از پروازهای هرات - کابل را خنثی کردند.

بر اساس این اعلامیه، شخصی به اسم «سید ادریس» یک بمب دست‌ساز حاوی مواد انفجاری RDX و مواد کیمیاوی را به‌طور ماهرانه در یک رباب (آله موسیقی) جاسازی کرده بود و قصد داشت آن‌ را در جریان پرواز منفجر کند اما از سوی نیروهای افغان بازداشت شد.

نیروهای امنیت ملی در جریان بازرسی وسایل این متهم در میدان‌ هوایی (فرودگاه) هرات، این بمب را کشف و خنثی کردند و او را بازداشت کردند. تاکنون مشخص نیست این فرد وابسته به کدام گروه است.


طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در حساب توییتری خود با نشر ویدیو و عکس‌هایی از لحظه کشف بمب و دستگیری این فرد نوشت:«سید ادریس فرزند رجب علی، یک تن تروریست در پوشش هنرمند، یک بمب حاوی مواد انفجاریRDX بمب دستی و مواد کیمیایی را به طور ماهرانه در یک رباب جاسازی کرده بود و در صدد بود تا آن را در جریان پرواز منفجر کند.»

گفتنی است اخیرا حملات انفجاری در افغانستان افزایش یافته است. روز گذشته ( 1 ژوئیه) انفجار ناشی از یک بمب جاسازی شده در یک موتر (خودرو) در ولسوالی «شیندند» این ولایت رخ داد که تلفاتی در پی نداشت.
حمله کننده انتحاری قصد داشت یک پاسگاه نیروهای امنیتی را آماج حمله قرار دهد اما پیش از رسیدن به هدف انفجار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید