آلمان تمام نیروهایش را از افغانستان خارج کرد

آلمان پس از آمریکا بیش‌ترین نیرو را در افغانستان داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آنگریت کرامپ کارنباوئر، وزیر دفاع آلمان، اعلام کرد که آخرین نیروهای این کشور، پس از 20 سال به‌طور کامل از افغانستان خارج شدند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، سه‌شنبه‌ 29 ژوئن (8 سرطان) وزیر دفاع آلمان گفت که آخرین سربازان این کشور سه‌شنبه هفته جاری از افغانستان خارج شدند.

آلمان پس از آمریکا، بیش‌ترین نیرو را در افغانستان داشت و پس از اعلام خروج سربازان آمریکایی، این کشور نیز تصمیم گرفت که نیروهایش را از افغانستان خارج کند.

در طول 20 سال مأموریت نظامی آلمان در افغانستان، بیش از 150 هزار سرباز آلمانی در افغانستان حضور داشتند که از این میان، 59 سرباز آلمانی در جریان درگیری‌ها در این کشور کشته شدند.

پیش از این، در آوریل 2021، دولت آلمان اعلام کرده بود در نظر دارد که ماموریت نظامی خود را در افغانستان دو ماه زودتر از آمریکا به اتمام برساند.

خروج بیش از 50 درصد سربازان آمریکایی

فرماندهی مرکزی نیروهای ایالات متحده آمریکا نیز 14 ژوئن (24 جوزا) اعلام کرد که بیش از 50 درصد از سربازان آمریکایی از زمان آغاز روند خروج تاکنون از افغانستان خارج شده‌اند.

بر اساس اعلامیه فرماندهی مرکزی آمریکا، وزارت دفاع تقریباً 611 پرواز C-17 از افغانستان خارج کرده و نزدیک به 14,379 قطعه تجهیزات جنگی سربازان آمریکایی در این کشور تخریب شده است.

روند خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان، از اول ماه می 2021 آغاز شده و انتظار می‌رود تا 11 سپتامبر، همه سربازان خارجی از افغانستان خارج شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم