تمجید مشاور امنیت ملی افغانستان از افشاگری وزیر داخله پاکستان

احمد: زخمیان طالبان به پاکستان منتقل شده و در آنجا مورد درمان قرار می‌گیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی رئیس جمهوری افغانستان از افشاگری وزیر داخله پاکستان درباره حمایت اسلام‌آباد از گروه طالبان تمجید کرد.

حمدالله محب، روز دوشنبه 28 ژوئن (7 سرطان) در صفحه توییترش نوشت: «من شیخ رشید، وزیر داخله پاکستان را به دلیل افشای حمایت پاکستان از طالبان تحسین می‌کنم. ما به بیشتر پاکستانی‌های شجاع‌ نیاز داریم تا در برابر حمله به افغانستان صحبت کنند.»

شیخ رشید احمد، در مصاحبه‌ای با تلویزیون «جیونیوز» این کشور گفته بود، اکثر خانواده‌های رهبران طالبان در شهرهای پاکستان زندگی می‌کنند و اجساد طالبان در خاک این کشور دفن می‌شوند و زخمیان طالبان نیز به پاکستان منتقل شده و در آنجا مورد درمان قرار می‌گیرند.

او در این مصاحبه از طالبان افغانستان خواست تا به طالبان پاکستان، اجازه فعالیت علیه اسلام‌آباد را را ندهند.

اعزام جنگجویان پاکستانی به افغانستان

از سوی دیگر، رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان، روز دوشنبه 28 ژوئیه، با انتشار تصاویری در حساب توییتری خود گفت، ملا نبی، یکی از فرماندهان شبکه حقانی، جنگجویان گروه‌های مختلف از جمله «لشکر طیبه» را سازماندهی مسلح کرده و از طریق مرز افغانستان به جنگ در ولایت‌های خوست، پکتیا، پکتیکا و لوگر می‌فرستد.

در روزهای گذشته، اخبار متعددی در رابطه با اعزام نیرو از پاکستان به افغانستان برای کمک به طالبان منتشر شده ولی پاکستان آن را رد می‌کند.

همچنان، تنش‌ها میان پاکستان و افغانستان پس از افزایش حملات طالبان در نقاط مختلف افغانستان افزایش یافته است.

گفتنی است که مقامات افغان و آمریکا همواره دو کشور همسایه پاکستان و ایران را به حمایت از طالبان متهم کرده‌اند، اما اسلام‌آباد و تهران این اتهام را رد می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید