اعزام جنگجویان پاکستانی به افغانستان از سوی شبکه حقانی

نیروهای دولتی افغانستان طالبان از ولسوالی پشتونکوت فاریاب بیرون راندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان روز دوشنبه 28 ژوئیه با انتشار تصاویری در حساب توییتری خود گفت، ملا نبی، یکی از فرماندهان شبکه حقانی، جنگجویان گروه‌های مختلف از جمله «لشکر طیبه» را سازماندهی مسلح کرده و از طریق مرز افغانستان به جنگ در ولایت‌های خوست، پکتیا، پکتیکا و لوگر می‌فرستد.


در روزهای گذشته اخبار متعددی در رابطه اعزام نیرو از پاکستان به افغانستان برای کمک به طالبان منتشر شده است.
در همین حال رشید احمد، وزیر کشور پاکستان نیز در مصاحبه‌ای با تلویزیون «جیو نیوز» گفت که طالبان افغانستان زخمی‌های خود را در مراکز درمانی پاکستان درمان می‌کند. او در این مصاحبه از طالبان افغانستان خواسته تا به طالبان پاکستان، اجازه فعالیت علیه اسلام‌آباد را را ندهند.

عقب‌نشینی طالبان از ولسوالی پشتونکوت فاریاب

فرماندهی پلیس فاریاب روز دوشنبه 28 ژوئن گفت درعملیات مشترک نیروهای امنیتی و هوایی، مناطق وسیعی از ولسوالی پشتونکوت این ولایت از دست شبه‌نظامیان طالبان خارج شد.
پلیس فاریاب در بیانیه خود گفت، این عملیات بازار امام‌صاحب این ولسوالی را نیروهای طالبان بازپس‌ گرفت.
به گزارش «افق نیوز»، در بیانیه پلیس فاریاب آمده است که نیروهای دولتی افغانستان به سوی منطقه دهن‌دره ولسوالی پشتونکوت در حال پیشروی هستند و در این عملیات 8 جنگجوی طالبان کشته و 5 تن از آنها دیگر زخمی شده‌اند. یک نیروی امنیتی نیز کشته شد.
با آغازخروج تدریجی نیروهای آمریکا از افغانستان گروه طالبان در هفته‌های گذشته حملات خود را افزایش داده و جندین روستا و شهرک را به کنترل خود درآوردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم