130 عضو طالبان به روند صلح در هرات پیوستند

مردم در برخی از شهرهای افغانستان علیه طالبان بسیج شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در حالی که طالبان مدعی پیروزی در برخی مناطق اطراف هرات شده‌اند، رسانه‌‌های افغانستان روز پنجشنبه 24 ژوئن از پیوستن یک گروه 130 نفری از اعضای طالبان در ولایت هرات به روند صلح خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «افق»، دفتر والی هرات روز پنج‌شنبه 24 ژوئن، در گزارشی نوشت، «حاجی مردان»، فرمانده این گروه 130 نفری گفته که به همراه نیروهایش آماده‌اند تا به ارتش افغانستان ملحق شوند و در تامین امنیت کشور سهیم باشند.

Advertisement

«عبدالصبور قانع»، والی هرات گفت که طالبان توانایی مقابله با نیروهای امنیتی دولت افغانستان را ندارند.

دفتر والی هرات اعلام کرد که اعضای تسلیم‌شده طالبان مقدار قابل توجهی تسلیحات و مهمات سبک و سنگین به ریاست امنیت ملی تحویل داده‌اند.

این نیروها در حالی خود را تسلیم نیروهای دولتی کردند که طالبان در روزهای اخیر بر حجم و گستره حملات در افغانستان افزوده و تعدادی از ولسوالی‌های این کشور را نیز تصرف کرده است. در پی سقوط تعدادی از ولسوالی‌ها به دست طالبان، مردم افغانستان در برخی ولایت‌های علیه طالبان بسیج شده‌اند.

تشکیل گروه‌های مسلح مردمی در واکنش به حملات طالبان

منابع خبری افغانستان به‌تازگی از تشکیل گروه‌های مسلح مردمی این کشور برای مقابله با گروه طالبان خبر دادند.

اخیرا جنگجویان گروه طالبان، حملات تهاجمی‌شان را به سربازان افغان و پاسگاه‌های امنیتی و همچنان حملات انفجاری در پایتخت، افزایش داده‌اند.

روزنامه «اطلاعات روز» افغانستان گزارش داد، همزمان با افزایش حملات گروه طالبان در بخش‌هایی از ولایت (استان) پروان در شمال کابل، صدها نفر از ساکنان این ولایت به‌شمول فرماندهان جهادی، نمایندگان شورای ولایتی و مجلس نمایندگان علیه این گروه بسیج شده‌اند.

وحیده شهکار، سخن‌گوی والی (استاندار) پروان، امروز یکشنبه 20 ژوئن (30 جوزا) به این روزنامه گفت، این افراد در هماهنگی با مسئولان امنیتی در سنگرهای دفاعی علیه طالبان اعزام می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم