افغانستان؛ کنترل ولسوالی «میوند» قندهار به‌دست طالبان افتاد

منابع محلی از سقوط بیش از 10 ولسوالی به‌دست طالبان خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اینکه پنتاگون اعلام کرد، در صورت ادامه سقوط مناطق و ولسوالی‌ها به‌دست طالبان، سرعت روند خروج نیروهای خود از افغانستان را کند می‌کند، طالبان کنترل منطقه میوند در قندهار را امروز سه‌شنبه 22 ژوئن (1 سرطان) به‌دست گرفت.

احمدشاه خان، عضو شورای ولایتی قندهار به روزنامه «اطلاعات روز» افغانستان گفته است، درگیری در ولسوالی میوند میان طالبان و نظامیان دولتی جریان دارد. او گفت که هم‌اکنون شبکه‌های مخابراتی توسط این گروه در میوند قطع شده و به اندازه‌ کافی در این ولسوالی نظامیان دولتی مستقر شده‌اند.

از سوی دیگر، انعام الدین رحمانی سخنگوی‌فرماندهی پولیس (پلیس) کندز گفته است، گروه طالبان توانستند کنترل ولسوالی «امام صاحب» کندز را نیز به دست بگیرند.

در همین حال، منابع محلی و اعضای شوراهای ولایتی به رسانه‌ها تأیید کردند که ولسوالی‌های «نهرین» و «بغلان مرکزی» در بغلان، «شاه‌جوی» در زابل، «قرقین» و «خماب» در جوزجان، «چوره» در ارزگان، «احمدخیل» و «لجه‌منگل» در پکتیا و «گل‌تپه»، «چهاردره‌» و «امام صاحب» کندز از کنترل دولت خارج شده و به دست این گروه افتاده است. اما افتادن این ولسوالی‌ها به دست طالبان از سوی حکومت افغانستان رسما تایید نشده است.

ارتش افغانستان «علی‌آباد» کندز را از طالبان پس گرفتند

این در حالی است که منابع در ارتش افغانستان اعلام کردند که نیروهای افغان ولسوالی «علی‌آباد» ولایت کندز را از نزد جنگ‌جویان گروه طالبان پس گرفته‌اند.

این ولسوالی حدود یک هفته قبل به دست طالبان سقوط کرده بود.

ولسوالی «دوشی» بغلان از طالبان پس گرفته شد

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که جنگ‌جویان گروه طالبان از ولسوالی «دوشی» ولایت بغلان فرار کرده‌اند و در حال حاضر این ولسوالی تحت کنترل نیروهای امنیتی و دفاعی افغان قرار دارد.

فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان صبح امروز، در توییتی نوشت، عملیات‌های تصفیه‌‌ای علیه طالبان در بغلان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید