تعیین سرپرست جدید وزارت دفاع و داخله در پی سقوط وسوالی‌ها

طالبان هشت ولسوالی را تصرف کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اداره امور ریاست جمهوری افغانستان، امروز شنبه 19 ژوئن (29 جوزا) اعلام کرد که با توجه به دستور جداگانه رییس جمهوری این کشور، سرپرست‌های جدید برای وزارت‌های دفاع ملی، امور داخله و انکشاف دهات تعیین شده است.

اداره امور ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد، بسم‌الله خان محمدی به‌‌عنوان سرپرست وزارت دفاع ملی، عبدالستار میرزکوال به‌ عنوان سرپرست وزارت امور داخله و حیات‌الله حیات به‌‌عنوان سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات این کشور تعیین شده‌اند.

حیات‌الله حیات، سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات
حیات‌الله حیات، سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات

پیش از این، اسد الله خالد، وزیر دفاع و حیات‌الله حیات، سرپرست وزارت امور داخله بودند.

اداره امور ریاست‌جمهوری این کشور گفته است که بر اساس این احکام رییس‌جمهوری، وزارت دولت در امور پارلمانی مؤظف شده تا به‌زودترین فرصت در راستای معرفی نامزد وزیران تاره به شورای ملی، اقدام کند.

این تعیینات جدید از سوی رییس جمهوری افغانستان در حالی صورت گرفت که اخیرا درگیری‌ها در نقاط مختلف این کشور افزایش یافته است.

تصرف هشت ولسوالی به‌دست طالبان

روزنامه «سلام‌وطندار»، شنبه 19 ژوئن (29 جوزا) از سقوط ولسوالی‌های مردیان جوزجان، بهارک و بنگی تخار، خواجه‌سبزپوش فاریاب، میرزکۀ پکتیا، اناردره و پشت‌‌کوه فراه و درۀصوف پایان سمنگان به‌دست طالبان خبر داد.

منابع محلی به این روزنامه از تصرف هشت ولسوالی خبر داده است اما دولت افغانستان رسما سقوط این ولسوالی‌ها را اعلام نکرده است.

کشته و زخمی شدن بیش از 400 طالب در 24 ساعت گذشته

از سوی دیگر، وزارت دفاع ملی افغانستان، امروز شنبه 19 ژوئن (29 جوزا) اعلام کرد که بیش از 400 طالب طی 24 ساعت گذشته در درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در 14 ولایت (استان) کشته و زخمی شده‌اند.

بر اساس خبرنامه‌ وزارت دفاع ملی افغانستان، در درگیری‌ها و حملات متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی این کشور، 259 طالب کشته و 161 تن دیگرشان زخمی شدند.

همچنان، در این درگیری‌ها مقدار زیاد سلاح و مهمات طالبان تخریب شده و 17 ماین مختلف‌النوع که توسط جنگجویان این گروه در نقاط مختلف، جهت هدف قرار دادن نیروهای امنیتی افغان جابجا شده بود، کشف و خنثی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم