.
.
.

ادامه درگیری‌ها در افغانستان؛ سقوط سه ولسوالی و کشته‌شدن 258 طالب‎

156 جنگ‌جوی طالبان زخمی و مقدار زیادی سلاح و مهمات آنان تخریب شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ملی افغانستان، روز جمعه 18 ژوئن (28 جوزا) از کشته‌‌شدن 258 عضو گروه طالبان، طی 24 ساعت در 13 ولایت (استان) خبر داد.

بر اساس خبرنامه‌ وزارت دفاع ملی افغانستان، طی 24ساعت گذشته، 156 جنگ‌جوی دیگر طالبان زخمی و مقدار زیادی سلاح و مهمات آنان تخریب شده است. این تعداد جنگ‌جویان گروه طالبان در ولایت‌های ننگرهار، لغمان، پکتیا، زابل، هرات، فراه، غور، فاریاب، بلخ، جوزجان، هلمند، تخار و بغلان کشته و زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر، منابع محلی در ولایت‌های هرات و فاریاب این کشور اعلام کردند که ولسوالی‌های (شهرستان) «اوبه» و «شیرین‌تگاب» به‌دست طالبان سقوط کرده و ده‌ها نظامی در محاصره این گروه افتاده‌اند.

اما روح‌الله احمدزی، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان به روزنامه «اطلاعات روز» افغانستان گفته است، نیروهای امنیتی و دفاعی از برخی نقاط به‌گونه‌ موقت عقب‌نشینی کرده‌اند.

حمله‌ طالبان به ولسوالی «دره‌صوف پایان» ناکام شد

مقام‌های امنیتی در ولایت سمنگان گفته‌اند، حملات جنگجویان طالبان به ولسوالی «دره‌صوف پایان» با شکست مواجه شد.

عبدالله گارد، فرمانده پولیس(پلیس) سمنگان به رسانه‌ها گفته است که جنگ‌جویان گروه طالبان شب گذشته (پنج‌شنبه 17 ژوئن) بیش از 10 مرتبه به مرکز ولسوالی «دره‌صوف پایان» و پاسگاه‌های اطراف آن حمله کردند، اما با مقاومت شدید نیروهای امنیتی افغان مواجه شدند.

او گفت، در جریان این درگیری‌ها بیش از 30 جنگ‌جوی طالبان کشته و زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر، خبرنگار «العربیه»، در افغانستان نیز گزارش داد، مناطق مختلفی در افغانستان اخیرا به‌دست طالبان می‌افتد. سربازان دولتی پس از وعده‌ طالبان مبنی بر دادن ضمانت جانی خود را تسلیم می‌کنند.

به گفته خبرنگار العربیه در افغانستان، اخیراً دولت اعتراف كرد كه 30 نفر از نیروهای ویژه این کشور در منطقه «دولت آباد» ولایت کندز کشته و زخمی شدند.

در همین حال، 300 سرباز افغان در ولایت فاریاب تسلیم طالبان شدند و تعداد زیادی مهمات، سلاح و تجهیزات نظامی آنان به دست شبه‌نظامیان طالب افتاده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم