ناتو نیروهای ویژه امنیتی افغانستان را در قطر آموزش می‌دهد

ناتو در حال مذاکره با مقامات دولتی قطر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «رویترز»، به نقل از مقامات غربی گزارش داده است که ناتو می‌خواهد پس از خروج از افغانستان، نیروهای ویژه این کشور را در پایگاهی در قطر آموزش بدهد.

بنا به این گزارش، منابع غربی در سازمان ناتو که نخواستند نامشان فاش شود، دوشنبه 14 ژوئن (24 جوزا) به «رویترز»، گفته‌اند که این سازمان قصد دارد یک پایگاه برای آموزش نیروهای ویژه امنیتی افغانستان در قطر ایجاد کند.

در همین رابطه، یک منبع امنیتی ناتو گفته است: «ما در حال مذاکره با قطر در مورد ایجاد این پایگاه هستیم. تا در آن‌جا زمینه آموزش‌های اختصاصی برای اعضای ارشد امنیتی افغانستان فراهم شود.»

یک منبع امنیتی دیگر در واشینگتن به «رویترز» گفته است :«ما این پیشنهاد را دادیم، تصمیم با قطر است، آیا تمایل دارد که ناتو از قلمرواش به‌عنوان پایگاه آموزشی نیروهای امنیتی افغانستان استفاده کند یا خیر.»

همچنین یک منبع دیپلماتیک در کابل نیز به این خبرگزاری گفته است که آموزش اعضای نیروهای ویژه امنیتی افغانستان برای چهار تا شش هفته در قطر مورد بحث مقامات ناتو بوده است.

گفتنی است که ینس ستولتنبرگ، دبیرکل ناتو، ماه گذشته در ملاقات با امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه در پاریس گفته بود که این سازمان برای آموزش نیروهای ویژه افغان در خارج از افغانستان و فعالیت میدان هوایی (فرودگاه) کابل، بودجه فراهم خواهد کرد.

پیش از این، جنرال(ژنرال) مارک میلی، رییس ستاد ارتش آمریکا، 6 می (16 ثور) گفته بود، ایالات متحده ممکن است نیروهای افغان را در کشورهای دیگر آموزش دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید