.
.
.

معاون رئیس‌جمهوری افغانستان درباره سقوط ولسوالی‌ها: فریب تبلیغات را نخورید

اخیرا طالبان مدعی سقوط بیش از 20 ولسوالی به‌دست این گروه شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان، روز دوشنبه 14 ژوئن(24 جوزا) در واکنش به گزارش‌ها درباره سقوط ولسوالی‌های کشورش گفت، فریب تبلیغات را نخورید.

صالح در صفحه رسمی فیس‌بوکش نوشت: «در بسا(در بسیاری از) مناطق که اسمش را سقوط گذاشته‌اند طالب با ایجاد خط باریک پیشروی کرده است. عقبه‌ای‌شان عمق و پهنا ندارد. آنهایی که جنگ با طالب را بلد‌ اند می‌دانند که این خط باریک به گورستان دسته‌جمعی این گروه وحشت و جهل تبدیل خواهد گردید. در روش و رفتار طالب با مردم هیچ نوع تغییر نیامده بلکه جاهل‌تر و وحشی‌تر شده‌اند.»

او در ادامه نوشت: «فریب تبلیغات را نخورید. ایستاده‌گی در برابر طالب دفاع از ارزش‌ها و کرامت انسانی است. طالب هیچ پیامی به انسان این کشور غیر از درخواست اطاعت ندارد و تمکین به زنده‌گی برده‌گونه ندارد.»

طالبان، اخیرا مدعی سقوط بیش از 20 ولسوالی به‌دست این گروه شده‌ است. منابع محلی افغانستان نیز تصرف نزدیک به 20 ولسوالی توسط طالبان را تأیید کرده‌اند، اما دولت افغانستان، این ادعاها را رد کرده و گفته است، سربازان افغان از این ولسوالی‌ها «عقب‌نشینی تاکتیکی» کرده‌اند.

سربازان افغان ولسوالی خان‌آباد را از طالبان پس گرفتند

منابع امنیتی افغانستان، امروز دوشنبه 14 ژوئن، اعلام کردند که سربازان افغان دوباره مرکز ولسوالی خان‌آباد ولایت «کندز» را از طالبان پس گرفتند.

ولسوالی خان‌آباد ولایت کندز شب گذشته پس از چندین ساعت نبرد به دست طالبان سقوط کرده بود اما در یک ضد حمله نیروهای امنیتی این کشور، این ولسوالی دوباره به تصرف نیروهای دولتی درآمد.