شناسایی اجساد دو دختری که در انفجار کابل ناپدید شده بودند

طیبه و فاطمه از کارمندان «افغان‌فلم» بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اجساد سوخته «طیبه موسوی» و «فاطمه محمدی»، کارمندان «افغان‌فلم»، که پس از انفجارهای روز شنبه در غرب کابل ناپدید شده بودند، امروز یکشنبه 13 ژوئن (23 جوزا) در طب عدلی(پزشک قانونی)، شناسایی شد.

روز گذشته در دو انفجار جداگانه در شهر کابل؛ انفجار اول در منطقه مهتاب قلعه، در ناحیه ششم و انفجار دیگر در ایستگاه سرپل ناحیه سیزدهم این شهر رخ داد که دلیل آن انفجار مین در دو خودرو مسافربری بود.

صحرا کریمی، رییس «افغان‌فلم» گفته است، جسدهای «سوخته و تکه‌- تکه» این دو قربانی، در طب عدلی از سوی خانواده‌های‌شان شناسایی شده‌ است.

به گفته کریمی، طیبه موسوی و فاطمه محمدی به‌تازگی به اداره «افغان‌فلم» پیوسته بودند و در بخش انیمیشن و طراحی چهره فعالیت می‌کردند.

7 کشته بر اثر دو انفجار جداگانه در کابل

وزارت امور داخله افغانستان، شنبه 12 ژوئن 2021، از وقوع دو انفجار در غرب کابل خبر داد که در آن حداقل 7 نفر کشته شدند.

انفجار در کابل
انفجار در کابل

وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، این انفجارها در ناحیه سیزدهم و ناحیۀ ششم شهر کابل رخ داده‌ و در هر دو رویداد، موترهای مسافربری نوع «تونس» منفجر شده‌اند. بر اساس اعلامیه این وزارت، در این دو رویداد هفت تن کشته شدند.

مسوولیت این حمله را فرد و یا گروهی برعهده نگرفته است اما اخیرا هم‌زمان با آغاز خروج سربازان خارجی و سپرده‌شدن مسؤلیت تامین امنیت به نیروهای امنیتی و دفاعی افغان، حملات طالبان به گونه‌ بی‌سابقه‌‌ای شدت گرفته است.

طی یک ماه گذشته، چندین حمله انفجاری و انتحاری در پایتخت این کشور رخ داده که بر اثر این انفجارها، ده‌ها تن کشته و زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم