افغانستان؛ ولسوالی «تولک» غور به دست طالبان سقوط کرد

منابع محلی افغانستان از سقوط بیش از 20 ولسوالی به دست طالبان خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع محلی در ولایت (استان) غور افغانستان شنبه 12 ژوئن (22 جوزا) تایید کردند که ولسوالی «تولک» این ولایت به تصرف طالبان درآمده است.
شبکه «طلوع نیوز» گزارش داد، یک منبع امنیتی که نخواست نامش فاش شود گفت، طالبان پس از درگیری‌های سخت مرکز ولسوالی «تولک» را تصرف کردند.
در همین حال، سلمان یوسفی، ولسوال «تولک» به این شبکه گفته است، در جریان حملات طالبان بیش از 20 تن از نیروهای امنیتی افغان جان باختند و نزدیک به 20 تن دیگر زخمی شده و نزدیک به 10 تن از نیروهای امنیتی از سوی طالبان اسیر گرفته شدند.
دولت افغانستان اما تاهنوز در این باره اظهار نظری نکرده، اما وزارت دفاع ملی افغانستان امروز شنبه 12 ژوئن اعلام کرد که نهادهای امنیتی و غیرنظامی ولسوالی «زارع» ولایت بلخ به مکان دیگری انتقال یافته‌اند.
در خبرنامه این وزارت آمده است، این تصمیم به علت محصور بودن موقعیت پیشین ولسوالی «زارع» و دشوار بودن رفت و آمد و اکمالات به این ولسوالی، گرفته شده است.
براساس خبرنامه، نیروهای امنیتی، موقعیت این ولسوالی را به منطقه‌ای در خط فاصل ولسوالی‌های «زارع» و «کشنده» انتقال دادند.
گروه طالبان ادعا کرد که مرکز ولسوالی «زارع»، فرماندهی پولیس و مرکز استخبارات این ولسوالی و نیز شماری از جنگ افزارهای نیروهای امنیتی را گرفته‌اند.
اخیرا منابع محلی افغانستان افتادن نزدیک به 20 ولسوالی را به دست طالبان، تأیید کرده اند.

در ادامه اقدامات خشونت‌بار روزهای جاری، افغانستان هم شاهد دو انفجار بود و وزارت امور داخله این کشور از وقوع دو انفجار در غرب کابل خبر داد که در آن حداقل 7 نفر کشته شدند.
قابل ذکر است که پس از آغاز خروج سربازان خارجی از افغانستان، حملات گروه طالبان در نقاط مختلف این کشور افزایش یافته است، اخیرا با افزایش خشونت‌ها در این کشور، بسیاری از قانون‌گذاران، مقامات فعلی و پیشین ایالات متحده با اشاره به خروج نیروهای خارجی و مذاکرات متوقف شده صلح، درباره احتمال وقوع جنگ داخلی در افغانستان و به قدرت رسیدن گروه طالبان هشدار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم