کشته‌شدن 8 عضو طالبان در حمله هوایی به «تخار»

در 24 ساعت گذشته 119 عضو طالبان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت دفاع ملی افغانستان، روز جمعه 11 ژوئن، اعلام کرد که در نتیجه حمله هوایی سربازان افغان به یک تجمع طالبان، هشت عضو این گروه کشته شدند.

وزارت دفاع ملی افغانستان با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد، در نتیجه حمله هوایی به یک تجمع طالبان در ولسوالی «اشکمش» ولایت تخار، هشت طالب کشته شدند. این وزارتخانه، در یک خبرنامه جداگانه، تایید کرد که در نتیجه حملات زمینی به این گروه در 6 ولایت (استان) دیگر، 111 طالب کشته شدند.

در این حملات، 41 تن دیگر از گروه طالبان در ولایت‌های غزنی، ارزگان، هرات، سرپل، فاریاب، بغلان و تخار کشته و زخمی شدند.

همچنان، در نتیجه درگیری‌ها و حملات متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی افغان مقادیر زیادی از سلاح و مهمات گروه طالبان نیز تخریب شده است.

بر اساس این خبرنامه، در 24 ساعت گذشته، 10 ماین (مین) که توسط طالبان در نقاط مختلف این کشور جاسازی شده بود، از سوی نیروهای امنیتی افغان کشف و خنثی شده است.

این در حالی است که شامگاه سه‌شنبه هفته جاری در جریان حمله طالبان به موسسه مین‌روبی «هالو تراست» (HALO Trust) واقع در ولسوالی بغلان مرکزی، 10 عضو این نهاد کشته و 16 نفر دیگر زخمی شدند.

پنتاگون در حال بررسی حمله هوایی به کابل است

روزنامه «نیویورک تایمز»، به نقل از مقامات ارشد دولت ایالات متحده خبر داد که وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، در حال بررسی دریافت مجوز برای انجام عملیات نظامی در حمایت از نیروهای مسلح افغانستان در صورت خطر سقوط شهرهای مهم در حمله طالبان است.

این مقامات که نامشان فاش نشد گفته‌اند که اگر نیروهای افغان با بحران مواجه شوند، ایالات متحده احتمال حمله هوایی را بررسی می‌کند. آنها گفته‌اند که هنوز هیچ تصمیمی در این زمینه گرفته نشده، اما یک گزینه مورد بررسی مداخله هواپیماهای جنگی یا هواپیماهای بدون سرنشین در شرایط فوق العاده بحرانی، مانند خطر سقوط یا محاصره پایتخت افغانستان به دست طالبان است در صورتی که جان شهروندان یا کارمندان سفارت آمریکا و متحدان این کشور در خطر باشد.

این روزنامه به نقل از مقامات ارشد آمریکایی اظهار می‌کند در برنامه رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از افغانستان این انعطاف‌پذیری وجود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم