.
.
.

جایزه‌های میلیونی ارتش افغانستان برای ردیابی اعضای کلیدی طالبان ‎

برای ردیابی «صدر ابراهیم» 12 میلیون افغانی تعیین شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش و ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، به تازگی برای ردیابی اعضای کلیدی گروه طالبان در ولایت (استان) هلمند جایزه تعیین کردند.

در اعلامیه ارتش افغانستان (قول اردوی 215 میوند) آمده است: «به‌منظور نابودی رهبری تروریستان در زون‌(منطقه) جنوب غرب، در ازای هر نوع معلومات که در نتیجه آن اعضای طالبان تثبیت موقعیت و نابود شوند، جوایز نقدی در نظر گرفته شده است.»

براساس این اعلامیه، برای ردیابی «صدر ابراهیم»، مسئول عمومی جنگ طالبان در جنوب افغانستان، 12 میلیون افغانی (واحد پول افغانستان) تعیین شده و برای ردیابی «ملا عبدالاحد»، والی نام نهاد طالبان در هلمند، «ملا عبدالحکیم» مسئول قطعات جنگی طالبان در این ولایت و «ملا عبدالجبار شجاع» مسئول استخبارات طالبان در هلمند هر کدام دو میلیون افغانی در نظر گرفته شده است.

هلمند از ولایت‌های به‌شدت ناامن افغانستان است. در حال حاضر برخی از ولسوالی‌های (شهرستان) این ولایت در کنترل طالبان است.

در 24 ساعت گذشته 119 عضو طالبان کشته شدند

از سوی دیگر، وزارت دفاع ملی افغانستان، با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد، در نتیجه حمله هوایی به یک تجمع طالبان در ولسوالی «اشکمش» ولایت تخار، هشت طالب کشته شدند. این وزارتخانه، در یک خبرنامه جداگانه، تایید کرد که در نتیجه حملات زمینی به این گروه در 6 ولایت (استان) دیگر، 111 طالب کشته شدند.

در این حملات، 41 تن دیگر از گروه طالبان در ولایت‌های غزنی، ارزگان، هرات، سرپل، فاریاب، بغلان و تخار کشته و زخمی شدند.

همچنان، در نتیجه درگیری‌ها و حملات متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی افغان مقادیر زیادی از سلاح و مهمات گروه طالبان نیز تخریب شده است.

بر اساس این خبرنامه، در 24 ساعت گذشته، 10 ماین (مین) که توسط طالبان در نقاط مختلف این کشور جاسازی شده بود، از سوی نیروهای امنیتی افغان کشف و خنثی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم