.
.
.

اخبار ضد و نقیض از سقوط ولسوالی «جغتو» غزنی به‌دست طالبان

دولت افغانستان این ادعای طالبان را تا کنون تایید نکرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع محلی در ولایت (استان) غزنی افغانستان سه‌شنبه 8 ژوئن (18 جوزا) اعلام کردند که ولسوالی (شهرستان) جغتو به‌دست جنگ‌جویان گروه طالبان سقوط کرده است.
حمیدالله نوروز، عضو شورای ولایتی غزنی به روزنامه «اطلاعات روز» که منطقه‌ «بازار صداقت»، مرکز ولسوالی جغتو، صبح امروز به‌دست طالبان افتاده است.
نوروز افزود که حدود 80 نظامی در این ولسوالی مستقر بودند و تمامی آنان بدون هیچ درگیری از بازار صداقت به ولسوالی «ناهور» عقب‌نشینی کرده‌اند. به گفته وی، مردم محل امروز جسد یک سرباز پولیس را از پاسگاه‌های این نیروها بیرون کشیدند. به گفته‌ این عضو شورای ولایتی غزنی، طالبان در این اواخر حملات‌شان را بر این ولسوالی شدت بخشیده بودند.
گروه طالبان نیز ادعا کرد که مرکز این ولسوالی را در کنترل گرفته اما تاکنون این خبر از سوی دولت افغانستان یا مقام‌های دولتی این کشور تایید نشده است.

طالبان مدعی تصرف چهار ولسوالی در چهار ولایت شدند

سه روز قبل نیز گروه «طالبان» شنبه 5 ژوئن (15 جوزا) ادعا کرد که کنترل مرکز ولسوالی «گیزاب» ولایت ارزگان، ولسوالی «ده‌یک» ولایت غزنی، ولسوالی «شینکی» ولایت زابل و ولسوالی‌های «دوآب» و «مندول» ولایت نورستان را به‌دست گرفته است.
اما این ادعای آنان از سوی مقام‌های دولتی افغانستان رد شده و ادعای این گروه را کاملا «دروغ» خواندند.
هم‌زمان با آغاز خروج سربازان خارجی از افغانستان و سپرده‌شدن مسؤلیت تامین امنیت به نیروهای امنیتی و دفاعی افغان، حملات طالبان به گونه‌ بی‌سابقه‌‌ای شدت گرفته است.
در حال حاضر، درگیری میان نیروهای ارتش افغانستان و طالبان در بیش‌تر ولایت‌های این کشور جریان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم