کمک 266 میلیون دلاری آمریکا به افغانستان

وزیر خارجه آمریکا: این کمک از 18 میلیون شهروند نیارمند افغانستان حمایت خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت امور خارجه آمریکا جمعه 4 ژوئن (14 جوزا) 2021 اعلام کرد که قرار است 266 میلیون دلار برای رسیدگی به آوارگان داخلی در افغانستان کمک کند.
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده گفت: «این کمک شرکای بشردوستانهٔ بین‌المللی، ما را کمک خواهد کرد تا از حدود 18 میلیون شهروند نیازمند افغانستان و به ویژه از بیش از 4.8 میلیون آواره داخلی حمایت کنیم.»
بلینکن در صفحه توئیترش نوشت: «برای سال‌های متمادی، ایالات متحده حمایت از بازگشت کنندگان، پناهندگان و آوارگان افغانستان را در اولویت خود قرار داده است. 266 میلیون دلار کمک بشردوستانه جدید ایالات متحده آخرین نمونه بارز تعهد عمیق ما به آینده‌ای صلح آمیز و پایدار برای افغانستان و مردم آن است».3 میلیارد و 300 میلیون دلار برای کمک به نیروهای افغان

هفته گذشته 29 می (8 جوزا) جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا به کنگره این کشور پیشنهاد کرد کمکی 3 میلیارد و 300 میلیون دلاری به نیروهای امنیتی افغانستان اختصاص داده شود.
جو بایدن، بودجه دفاعی 715 میلیارد دلاری برای سال 2022 را به کنگره پیشنهاد کرد که کمک 3 میلیارد و 300 میلیون دلاری به نیروهای امنیتی افغانستان نیز شامل آن است.این کمک، 300 میلیون دلار بیشتر از کمک دفاعی آمریکا به افغانستان در سال گذشته است.

آمریکا 25 میلیون دوز واکسن به چند کشور از جمله افغانستان کمک می‌کند

دولت جو، بایدن رئیس جمهوری آمریکا، به‌تازگی از تخصیص 25 میلیون دوز واکسن کووید19، به کشورهای آسیایی و آفریقا خبر داد.
کاخ سفید، 3 ژوئن (13 جوزا) اعلام کرد که ایالات متحده در نظر دارد 25 میلیون دوز واکسن کرونا را به کشورهای پاکستان، افغانستان، سریلانکا، فلسطین، بنگلادش، هند، تایلند، اندونزی، ویتنام، فیلیپین، مالزی، مالدیو، نپال و برخی کشورهای افریقایی کمک کند.
قرار است که این 25 میلیون دوز واکسن به برنامه جهانی واکسیناسیون «کوواکس» برای مقابله با این بیماری اهدا شود.
قبل از این دولت آمریکا اعلام کرده بود که همکاری این کشور با افغانستان پس از خروج نیروهای نظامی‌اش نیز ادامه خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم