در حمله طالبان به ولایت بغلان 8 پلیس افغان از جمله دو فرمانده کشته شدند

تلفات سنگین طالبان در 24 ساعت گذشته؛‌181 طالب کشته و 83 تن دیگرشان زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های امنیتی ولایت (استان) بغلان شنبه 5 ژوئن (15 جوزا) تایید کردند که در اثر حملۀ گروهی طالبان بر ولسوالی‌ «جلگۀ» این ولایت، هشت منسوب پلیس به شمول دو فرمانده آنان کشته شدند.

خبرنگار «العربیه» در افغانستان گزارش داد، در حمله جنگجویان طالبان بر دو ولسوالی «جلگه» و «برکه» بغلان، هشت پلیس به شمول دو فرمانده آنان کشته شدند.

  دو فرمانده پلیس که در حملات طالبان کشته شدند /عکس از شبکه‌های اجتماعی
دو فرمانده پلیس که در حملات طالبان کشته شدند /عکس از شبکه‌های اجتماعی
Advertisement

در همین حال، احمدجاوید بشارت، سخنگوی پلیس بغلان با تایید این خبر به رسانه‌های افغانستان گفته است، فرمانده پلیس ولسوالی جلگه به نام «گلب‌الدین غفوری» و فرمانده پولیس ولسوالی برکه به نام «لطف‌الله حق‌بین» هر دو در درگیری با طالبان جان باختند.

به گفته او، حمله طالبان به روستای گدری ولسوالی جلگه دفع شده و ساحه تحت کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد. او افزود، در این حمله 6 عضو گروه طالبان کشته شده و پنج تن دیگر آنان زخمی شدند.

تلفات سنگین طالبان در 24 ساعت گذشته

از سوی دیگر، وزارت دفاع ملی افغانستان شنبه 5 ژوئن اعلام کرد که در درگیری بین طالبان و نیروهای امنیتی و دفاعی افغان طی 24 ساعت گذشته در نقاط مختلف این کشور،‌ تلفات سنگینی به این گروه وراد شده است.

براساس خبرنامه‌ وزارت دفاع ملی افغانستان، در این درگیری‌ها، 181 طالب کشته شده و 83 تن دیگرشان زخمی شده‌اند.

در خبرنامه آمده که در این درگیری‌ها، مقدار زیاد سلاح و مهمات جنگی طالبان تخریب شده و هم‌چنان، 37 ماین مختلف‌النوع که توسط طالبان در نقاط مختلف افغانستان جهت هدف قرار دادن افراد ملکی و نیروهای امنیتی جابجا شده بود، کشف و خنثی گردیده است.

براساس خبرنامه، این درگیری‌ها در ولایات (استان) کنر، لغمان، غزنی، زابل، سمنگان و هلمند صورت گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید