.
.
.

افغانستان؛ طالبان پنج غیرنظامی را به‌اتهام همکاری با دولت تیرباران کرد

این رویداد همزمان با کشته شدن 5 طالب توسط سربازان افغان صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همزمان با کشته شدن 5 تن از جنگ‌جویان گروه طالبان از سوی سربازان افغان، افراد این گروه پنجشنبه 3 ژوئن (13 جوزا) 5 نفر را در ولایت (استان) بادغیس به‌اتهام همکاری با دولت تیرباران کردند.

حسام‌الدین شمس، والی بادغیس به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، در جریان این تیراندازی جنگ‌جویان طالبان دو غیرنظامی دیگر و یک عضو ارتش محلی زخمی شدند.

او جزئیات بیشتری ارایه نکرد.

از سوی دیگر، والی بادغیس گفت که در جریان درگیری میان نیروهای دولتی و جنگ‌جویان طالبان در ولسوالی (شهرستان) قادس، پنج طالب به‌شمول یک فرمانده‌شان کشته و شش جنگ‌جوی دیگر این گروه زخمی‌ شدند.

حسام‌الدین شمس گفت: «در نتیجه حملات هوایی نیروهای هوایی ملا عبدالرحمان ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی غورماچ کشته شده است.»

به گفته‌ او، در جریان این درگیری به نیروهای دولتی آسیبی نرسیده است.

بادغیس در شمال غرب افغانستان، از ولایت های ناامن این کشور شمرده می‌شود که گروه طالبان در بخش‌های وسیعی از این آن، حضور و فعالیت گسترده دارند.

طالبان طی یک ماه گذشته 248 غیرنظامی را کشتند

وزارت امور داخله‌ افغانستان، یکشنبه 30 می (9 جوزا) اعلام کرد که در جریان یک ماه گذشته، 248 غیرنظامی در نتیجه‌ انفجار ماین‌ها و حملات جنگ‌جویان گروه طالبان کشته شده‌اند.

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت امور داخله این کشور گفت که در این مدت 527 غیرنظامی دیگر در نتیجه‌ انفجار ماین‌ها و حملات طالبان زخمی شده‌اند.

هم‌زمان با آغاز خروج سربازان خارجی از افغانستان و سپرده‌شدن مسؤلیت تامین امنیت به نیروهای امنیتی و دفاعی افغان، حملات طالبان به گونه‌ بی‌سابقه‌‌ای شدت گرفته است.

در حال حاضر، درگیری میان نیروهای ارتش افغانستان و طالبان در بیش‌تر ولایت‌های این کشور جریان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم