حمله ارتش افغانستان به زندان طالبان در ولایت کندز

در این حمله 12 طالب کشته و 8 نفر دیگر آنان دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان، روز دوشنبه 31 می (10 جوزا) اعلام کرد که نیروهای ویژه ارتش این کشور به یک زندان گروه طالبان در ولایت (استان) کندز حمله کردند و در نتیجه این حمله، 12 طالب کشته شدند.

براساس خبرنامه‌ وزارت دفاع ملی افغانستان، در نتیجه این حمله، 5 تن از زندان آزاد شدند و 12 طالب کشته و 8 نفر دیگر عضو این گروه بازداشت شدند.

همچنان، مقداری سلاح و مهمات جنگی این گروه به دست نیروهای ویژه ارتش افتاده و یک مخفیگاه آنان تخریب شده است.

طالبان طی یک ماه 248 غیرنظامی را کشتند

وزارت امور داخله‌ افغانستان یکشنبه 30 می (9 جوزا) اعلام کرد که در جریان یک ماه گذشته، 248 غیرنظامی در نتیجه‌ انفجار ماین‌ها(مین‌ها) و حملات جنگ‌جویان گروه طالبان کشته شده‌اند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، طارق آرین، سخن‌گوی وزارت امور داخله این کشور گفت که در این مدت 527 غیرنظامی دیگر در نتیجه‌ انفجار ماین‌ها و حملات طالبان زخمی شده‌اند.

به گفته آرین، طالبان، غیرنظامیان را برای حملات تهاجمی خود انتخاب می‌کنند و به همین دلیل، در ماه‌های اخیر تلفات غیرنظامیان در این کشور افزایش یافته است. سخنگوی وزارت داخله افغانستان هدف ‌قراردادن غیرنظامیان توسط طالبان را «جنایت‌جنگی» خواند.

هم‌زمان با آغاز خروج سربازان خارجی از افغانستان و سپرده‌ شدن مسئولیت تامین امنیت به نیروهای امنیتی و دفاعی افغان، حملات طالبان به گونه‌ بی‌سابقه‌‌ای شدت گرفته است.

در حال حاضر، درگیری میان نیروهای ارتش افغانستان و طالبان در بیش‌تر ولایت‌های این کشور جریان دارد. طالبان برای ساقط کردن پاسگاه‌ها و ولسوالی‌ها تلاش می‌کنند و نیروهای امنیتی افغان با راه‌اندازی عملیات نظامی دوباره آن مناطق را از کنترل طالبان بیرون می‌کنند. این سناریو، از آغاز ماه می، زمانی که نیروهای خارجی اعلام کردند که آمادگی خروج را می‌گیرند، ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید