انفجار در پروان افغانستان؛ چهار تن کشته و 11 تن زخمی شدند

کشته‌شدگان و زخمی‌ها رویداد دانشجویان و استادان دانشگاه «البیرونی» هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئولان وزارت امور داخله افغانستان شنبه 29 می (8 جوزا) از وقوع یک حمله انفجاری بر موتر (خودرو) حامل استادان دانشگاه «البیرونی» در ولایت پروان این کشور خبر دادند.
طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، یک حلقه ماین در شهر چاریکار، مرکز ولایت پروان حین عبور یک موتر حامل استادان دانشگاه «البیرونی» انفجار کرده و بر اثر آن، چهار تن جان باختند.
سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفت، در این رویداد چهار تن کشته شده و 11 تن دیگر زخم برداشتند. به گفته او، کشته‌شدگان و زخمیان رویداد دانش‌جویان و استادان دانشگاه «البیرونی» هستند. تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

انفجارهای سریالی

منابع امنیتی افغانستان، سه‌شنبه 25 می (4 جوزا) هم از وقوع دو انفجار در ولسوالی (شهرستان) قره‌باغ کابل خبر دادند. خواجه محمد حنیف صدیقی، ولسوال قره‌باغ به رسانه‌ها گفت، در دو انفجار پی‌درپی در این ولسوالی، 6 تن زخمی شده‌اند.

صدیقی گفت، این رویداد، حوالی ساعت هشت صبح هنگامی رخ داد که یک ماین کنار جاده بر یک موتر (خودرو) نیروهای ارتش برخورد کرد و منفجر شد. او افزود، پس از این انفجار، انفجار دیگری در نزدیکی محل رخ داد. به‌گفته او، در این انفجارها، سه غیرنظامی به‌شمول یک کودک و سه تن از نیروهای ارتش این کشور، مجروح شدند.

اگرچه هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را هم بر عهده نگرفت، اما اخیرا دولت افغانستان طالبان را مسئول اکثر حمله‌‌ها در این کشور عنوان می‌کند. از زمان آغاز خروج سربازان آمریکایی از افغانستان طالبان حملات‌شان در نقاط مختلف این کشور را افزایش داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید