در دو ماه گذشته بیش از 70هزار مهاجر افغان از ایران بازگشته‌اند

مهاجران بازگشته از وضعیت بد زندگی در ایران شکایت می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ریاست «امور مهاجران و عودت‌کنندگان» هرات، روز جمعه 28 می (7 جوزا) اعلام کرد که طی دو ماه اخیر بیش از 70هزار مهاجر افغان از ایران به کشورشان بازگشته‌اند.
به گزارش شبکه «طلوع نیوز»، شماری از این مهاجران افغان گفته‌اند که زندگی در ایران دشوار شده‌ است. بر اساس آمارهای این نهاد، طی یک سال گذشته نزدیک به 450 هزار مهاجر افغان از ایران به افغانستان بازگشته‌اند.
مبین قادری، رییس «امور مهاجران و عودت‌کنندگان» هرات، گفته است: «40 هزار و 399 تن از هم‌وطنان ما از جملۀ مهاجران آزاد بودند که وارد افغانستان شده‌اند و 28هزار و 704نفر هم مهاجرینی‌اند که به‌گونۀ اجباری از ایران اخراج شده‌اند.»

بی‌جا شدگان داخلی

از سوی دیگر، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی از ادامه درگیری‌ها در افغانستان اعلام کرد، ادامه خشونت‌ها در این کشور باعث شده که از آغاز سال 2021 تاکنون، بیش از 100هزار افغان بی‌جا شوند.
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد، در 6 ماه گذشته به بیش از 100 هزار بی‌جاشده داخلی افغانستان، از طریق توزیع بسته‌های بهداشتی، سرپناه اضطراری، خیمه‌های خانوادگی، و مواد غیر غذایی کمک کرده است.
در چند هفته گذشته با افزایش خشونت‌ها در افغانستان، هزاران خانواده در ولایت‌های متفاوت این کشور سرپناه‌شان را از دست داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید