تیم تکواندو افغانستان از حضور در مسابقات راه‌یابی المپیک توکیو محروم شد

رقابت‌های راه‌یابی به مسابقات المپیک تابستانی در توکیو 2020، صبح امروز در اردن آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ذبیح‌الله شهزاد سخنگوی فدراسیون تکواندو افغانستان، شب پنج‌شنبه 20 می2021، در مصاحبه‌ای با «رادیو آزادی» افغانستان خبر از محروم شدن تيم ملی تکواندو این کشور از حضور در مسابقات راه‌یابی المپیک توکیو در کشور اردن را داد.

ذبیح‌الله شهزاد اعلام کرد: «متاسفانه به دلیل مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش کرونای 50 درصد از تیم، بقیه ورزشکارانِ که منفی هم بودند متاسفانه شانس شرکت در این مسابقات را از دست دادند.»

وی افزود: «فدراسیون در جستجوی راه‌حلی است تا بتواند مانع محرومیت تکواندوکاران افغانستان از حضور در بازی‌های المپیک توکیو شود.»

قرار بود محسن رضایی، فرزاد منصوری، زهرا میرزایی و سمیه غلامی در این رقابت‌ها زیر پرچم افغانستان شرکت کنند اما نتیجه آزمایش کرونای سمیه غلامی هفته پیش مثبت بود و او به همین دلیل از سفر به اردن بازماند، سپس زهرا میرزایی و محسن رضایی نیز به‌دلیل مشابه از شرکت در این مسابقات محروم شدند.

رقابت‌های تکواندو راه‌یابی به مسابقات المپیک تابستانی توکیو، امروز جمعه 21 می، در شهر عَمان پایتخت اردن آغاز شد.

تکواندو تنها رشته ورزشی که افغانستان توانسته است در آن برنده مدال المپیک شود. روح الله نیکپا، در المپیک 2008 پکن، در وزن 58- کیلوگرم، موفق شد راموس تکواندوکار سرشناس و باتجربه اسپانیایی را به زانو در آورد و روی سکوی سوم بایستد تا اولین مدال تاریخ ورزش افغانستان در بازی‌های المپیک را به گردن بیاویزد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید