افغانستان؛ اخبار ضد و نقیض از سقوط ولسوالی جلریز به دست طالبان

وزارت دفاع افغانستان: عملیات‌ برای پاکسازی این ولسوالی از وجود جنگ‌جویان طالبان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری افغانستان جمعه 21 می (31 ثور) از سقوط ولسوالی «جلریز» ولایت میدان وردک به دست طالبان خبر دادند.

همزمان، وزارت دفاع ملی افغانستان از آغاز عملیات پاکسازی این ولسوالی از وجود گروه طالبان خبر داده است.

فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان، بدون اشاره به سقوط ولسوالی جلریز، گفته است، عملیات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی و دفاعی برای پاکسازی این ولسوالی از وجود جنگ‌جویان گروه طالبان ادامه دارد.

امان همچنان گفت، در یک حمله‌ هوایی بر یک تجمع گروه طالبان در ولسوالی «جلریز»، 10 طالب کشته شدند.

گروه طالبان ادعا کرد که کنترل مرکز ولسوالی «جلریز» به‌شمول ساختمان فرماندهی پولیس و تمام ملحقات آن‌را به‌دست گرفته است.

ذبیح‌الله مجاهد، از سخن‌گویان این گروه همچنین ادعا کرد که نظامیان دولتی سلاح‌های‌شان را به زمین گذاشته و به این گروه پیوسته‌اند. او در عین حال ادعا کرد که چندین عراده واسطه (خودرو) نظامی و مقداری سلاح و مهمات را نیز به‌دست آورده‌اند.

وزارت دفاع ملی افغانستان رسما از سقوط این ولسوالی چیزی نگفته است اما تاکید کرده که عملیات نظامی در این ولسوالی جریان دارد.

برخی منابع امنیتی افغانستان در ولسوالی «جلریز» پیشتر گفته‌ بودند، شماری از نیروهای امنیتی از سه روز به این سو در محاصره جنگ‌جویان طالبان قرار دارند.

یک منبع امنیتی گیرمانده (در محاصره قرار گرفته) در این ولسوالی روز پنج‌شنبه، به روزنامه «هشت صبح» گفت که در حال حاضر جنگ جریان دارد و جنگ‌جویان طالبان از چندین جهت بر آنان هجوم برده‌اند.

در همین حال مهدی راسخ، نماینده میدان‌وردک در مجلس نمایندگان نیز گفته است، 37 تن از نیروهای امنیتی به چنگ طالبان افتاده‌اند.

قابل ذکر است که از زمان آغاز خروج سربازان آمریکایی از افغانستان، حملات تهاجمی گروه طالبان و عملیات‌های نظامی نیروهای افغان علیه این گروه افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید