حملات طالبان در بغلان مرکزی و بدخشان خنثی شد‎

خبرنگار العربیه در افغانستان گزارش داد که درگیری‌ها بین نیروهای افغان و طالبان در ولایت لغمان نیز جریان دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان، سه‌شنبه 18 می (28 ثور) اعلام کرد که جنگ‌جویان طالبان به ولسوالی «بغلان مرکزی» ولایت (استان) بغلان مجددا حمله کردند که در نتیجه این درگیری با نیروهای امنیتی، با شکست مواجه شدند.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای گفت، گروه طالبان، صبح ‌هنگام به ولسوالی «بغلان مرکزی» حمله کردند، اما در نتیجه حمله متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی، 25 جنگ‌جوی این گروه کشته شده و 10 تن دیگر آنان زخمی شدند.

براساس این خبرنامه، «قاری زرقاوی» از فرماندهان این گروه نیز در جمع کشته‌شدگان است.

این وزارت تأکید کرد که عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی و دفاعی در ولسوالی بغلان مرکزی ادامه دارد.

در همین حال، خبرنگار العربیه در افغانستان نیز گزارش داد که درگیری‌ها بین نیروهای افغان و طالبان در ولایت لغمان نیز جریان دارد.

جزییات تلفات احتمالی از این رویداد تاکنون مشخص نیست

همزمان، مقام‌های محلی در ولایت (استان) بدخشان نیز اعلام کردند که حمله‌ طالبان بر ولسوالی «تشکان» با شکست مواجه شده است.

بغلان؛ کلید اصلی جنگ در شمال افغانستان

روز گذشته نیز، وزارت دفاع ملی افغانستان، در یک خبرنامه‌ای اعلام کرد که در نتیجه عملیات هوایی نیروهای افغان در مرکز ولایت بغلان، 25 طالب کشته و 31 طالب زخمی شدند.

خبرنگار «العربیه»، به نقل از خبرنامه وزارت دفاع ملی افغانستان گزارش داد، در جریان عملیات نیروهای دولتی در بغلان، 7 قرارگاه با مقداری سلاح و مهمات طالبان، نیز تخریب شده‌ است.

همچنان وزارت دفاع ملی افغانستان روز گذشته (17 می) در یک خبرنامه جداگانه اعلام کرد که بیش از 100 طالب مسلح در 24 ساعت گذشته در درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی در نقاط مختلف این کشور کشته و زخمی شده‌اند.

براساس این خبرنامه‌، در درگیری‌ها و حملات متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی افغان، 65 طالب کشته و 36 تن دیگرشان زخمی شدند و مقدار زیادی سلاح و مهماتشان تخریب شد. در خبرنامه آمده که 24 ماین مختلف النوع که توسط طالبان در نقاط مختلف این کشور جهت هدف قرار دادن افراد ملکی و نیروهای امنیتی جابجا شده بود، کشف و خنثی شد.

این درگیری‌ها در ولایات قندهار، بلخ، هلمند و بغلان صورت گرفته و در اثر آن، 100 طالب کشته و زخمی شده‌اند.

قابل ذکر است که از زمان آغاز خروج سربازان آمریکایی از افغانستان، حملات تهاجمی گروه طالبان در نقاط مختلف این کشور افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید