وزارت دفاع افغانستان: طی 24 ساعت گذشته 65 طالب کشته و 36 طالب زخمی شدند

سربازان افغان تعداد زیادی سلاح و مهمات طالبان را تخریب کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان، امروز دوشنبه 17 می (27 ثور) در یک خبرنامه‌ای اعلام کرد که در نتیجه عملیات هوایی نیروهای افغان در مرکز ولایت بغلان، 25 طالب کشته و 31 طالب زخمی شدند.

خبرنگار «العربیه»، به نقل از خبرنامه وزارت دفاع ملی افغانستان گزارش داد، در جریان عملیات نیروهای دولتی در بغلان، 7 قرارگاه با مقداری سلاح و مهمات طالبان، نیز تخریب شده‌ است.

همچنان وزارت دفاع ملی افغانستان در یک خبرنامه جداگانه اعلام کرد که بیش از 100 طالب مسلح در 24 ساعت گذشته در درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی در نقاط مختلف این کشور کشته و زخمی شده‌اند.

براساس این خبرنامه‌، در درگیری‌ها و حملات متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی افغان، 65 طالب کشته و 36 تن دیگرشان زخمی شده‌اند و مقدار زیادی سلاح و مهماتشان تخریب شده است.

در خبرنامه آمده که 24 ماین مختلف النوع که توسط طالبان در نقاط مختلف این کشور جهت هدف قرار دادن افراد ملکی و نیروهای امنیتی جابجا شده بود، کشف و خنثی شد.

این درگیری‌ها در ولایات قندهار، بلخ، هلمند و بغلان صورت گرفته و در اثر آن، 100 طالب کشته و زخمی شده‌اند.

گروه طالبان تاکنون در این باره ابراز نظری نکرده‌اند.

از سوی دیگر، ارتش افغانستان از بازداشت دو جنگجوی طالب در ولایت هرات خبر داد.

ارتش افغانستان اعلام کرد که شب گذشته (یکشنبه 16 می) عملیاتی را جهت نابودسازی «لانه‌های تروریستان طالب» در مربوطات ولسوالی «زاول» ولایت هرات راه اندازی کردند که در نتیجه آن، دو طالب مسلح دستگیر شدند.

همچنان، 3 میل سلاح خفیفه 7 عدد شاژور کلاشینکوف، 200 فیر مهمات 2 ثوب پرتله و 2 قبضه بمب دستی آنان نیز به دست نیروهای ارتش افغان افتاده است.

طالبان در 18 ولایت آتش‌بس را نقض کردند

وزارت دفاع ملی افغانستان یکشنبه 16 می (26 ثور) اعلام کرد که جنگجویان طالبان در جریان آتش‌بس سه‌روزه عید، در 18 ولایت (استان) حمله انجام داده و باعث نقض این آتش‌بس شدند.

فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان گفت، طالبان آتش‌بس را نقض کرده و در نتیجه‌ حملات «تروریستی» این گروه در جریان این سه روز عید، 21 غیرنظامی کشته و 33 غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

طالبان سه روز عید فطر را آتش‌بس اعلام کرده بود اما براساس گزارشات، این گروه در جریان آتش‌بس نیز در نقاط مختلف افغانستان حملات انجام داده و باعث کشته شدن غیرنظامیان شدند.

طالبان در ماه رمضان 255 غیرنظامی را کشت

وزارت امور داخله افغانستان، 11 مه (21 ثور) اعلام کرد که در ماه رمضان، طالبان بیش از 255 غیرنظامی را کشت.

به نقل از وزارت امور داخله این کشور، طالبان در رمضان 15 حمله انتحاری و ده‌ها حمله دیگر انجام دادند که در نتیجه این حملات، بیش از 255 غیرنظامی جان باخته و بیش از 500 تن زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید