وزارت دفاع ملی افغانستان: طالبان در 18 ولایت آتش‌بس را نقض کردند

«در جریان آتش‌بس سه روزه این گروه 21 غیرنظامی کشته و 33 تن زخمی شدند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان یکشنبه 16 می (26 ثور) اعلام کرد که جنگجویان طالبان در جریان آتش‌بس سه‌روزه عید، در 18 ولایت (استان) حمله انجام داده و باعث نقض این آتش‌بس شدند.

فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان به رزونامه «اطلاعات روز» این کشور گفته است، طالبان آتش‌بس را نقض کرده و در نتیجه‌ حملات «تروریستی» این گروه در جریان این سه روز عید، 21 غیرنظامی کشته و 33 غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

طالبان سه روز عید فطر را آتش‌بس اعلام کرده بودند اما براساس گزارشات، این گروه در جریان آتش‌بس نیز در نقاط مختلف افغانستان حملات انجام داده و باعث کشته شدن غیرنظامیان شدند.

تصویر از انفجار در مسجدی در کابل 14 می 2021 همزمان با دومین روز آتش‌بس طالبان
تصویر از انفجار در مسجدی در کابل 14 می 2021 همزمان با دومین روز آتش‌بس طالبان

از سرگیری نبرد طالبان در هلمند؛ 21 طالب کشته شدند

مسئولان محلی در ولایت هلمند افغانستان، روز یکشنبه 16 می (26 ثور)، اعلام کردند که همزمان با ختم آتش‌بس سه روزه گروه طالبان، درگیری‌ها در این ولایت آغاز شده است.

مسئولان محلی هلمند، تایید کردند که همزمان با آغاز عملیات تصفیه‌ای نیروهای امنیتی افغان 21 جنگ‌جوی طالبان در این ولایت کشته شدند.

محمد زمان همدرد، سخنگوی فرماندهی پولیس (پلیس) ولایت هلمند گفته است، این جنگ‌جویان طالبان بامداد امروز، در مربوطات ولسوالی‌های ناوه، نهرالسراج و حومه‌های شهر لشکرگاه کشته شدند. به گفته او، 14 جنگ‌جوی دیگر طالبان نیز در جریان این عملیات‌ها زخمی شده‌اند.

تصویر از نزدیکان جان باختگان در حمله بر مکتبی در کابل جریان ماه رمضان
تصویر از نزدیکان جان باختگان در حمله بر مکتبی در کابل جریان ماه رمضان

طالبان در ماه رمضان 255 غیرنظامی را کشتند

از سئوی دیگر، وزارت امور داخله افغانستان 11 مه (21 ثور) اعلام کرد که در ماه رمضان طالبان بیش از 255 غیرنظامی را کشتند.

به نقل از وزارت امور داخله این کشور، طالبان در رمضان 15 حمله انتحاری و ده‌ها حمله دیگر انجام دادند که در نتیجه این حملات، بیش از 255 غیرنظامی جان باخته و بیش از 500 تن زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید