از سرگیری نبرد طالبان در هلمند؛ 21 طالب کشته شدند

طالبان پس از پایان آتش‌بس سه روز‌ه، حمله‌های تهاجمی خود را از سر گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسولان محلی در ولایت هلمند افغانستان، روز یکشنبه 16 می (26ثور)، اعلام کردند که همزمان با ختم آتش‌بس سه روزه گروه طالبان، درگیری‌ها در این ولایت آغاز شده است.

مسوولان محلی هلمند، تایید کردند که همزمان با آغاز عملیات تصفیه‌ای نیروهای امنیتی افغان 21 جنگ‌جوی طالبان در این ولایت کشته شدند.

محمد زمان همدرد، سخنگوی فرماندهی پولیس(پلیس) ولایت هلمند گفته است، این جنگ‌جویان طالبان بامداد امروز، در مربوطات ولسوالی‌های ناوه، نهرالسراج و حومه‌های شهر لشکرگاه کشته شدند. به گفته او، 14 جنگ‌جوی دیگر طالبان نیز در جریان این عملیات‌ها زخمی شده‌اند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت هلمند گفت، نیروهای ارتش و پولیس پس از آن حمله‌های تهاجمی و تصفیه‌ای را در این ولایت آغاز کردند که جنگ‌جویان طالبان پس از پایان آتش‌بس سه روز‌ه، حمله‌های تهاجمی خود را از سر گرفته‌اند.

گروه طالبان اما تاکنون در مورد درگیری‌های مسلحانه در ولایت هلمند چیزی نگفته است.

این درگیری‌ها سه روز پس از برقراری آتش‌بس موقت طالبان آغاز شد.

پیشتر طرف‌های دخیل در روند صلح افغانستان، شماری از رهبران سیاسی و کمیسیون مستقل حقوق بشر این کشور خواستار تمدید آتش‌بس شده بودن اما‌ گروه طالبان با آن موافقت نکردند.

آتش‌بس سه روزه؛ حقیقت یا فریب دولت؟


سخنگوی گروه طالبان 10 مه، در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه «ایران اینترنشنال» گفته بود که این گروه سه روز عید را آتش‌بس اعلام کرده و این تصمیم برای آرامش مردم در جریان عید فطر انجام شده است.
منابع امنیتی افغانستان روز جمعه 14 مه (24 ثور)، اعلام کردند که در اثر انفجار در مسجدی واقع در حومه کابل دست‌کم 12 نفر کشته شدند.
این انفجار دومین حادثه مهم از زمان اعمال آتش‌بس موقت بین طالبان و نیروهای دولتی در افغانستان بود.
روز پنج‌شنبه هفته جاری ساعاتی پس از آغاز آتش‌بس سه روزه به مناسبت عید فطر، بر اثر چهار انفجار در نقاط مختلف افغانستان حداقل 11 غیرنظامی کشته و 13 تن زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید