افزایش تعداد قربانیان حمله تروریستی در کابل؛ «58 نفر کشته شدند»

اشرف غنی گروه طالبان را به قتل کودکان متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات افغان روز یکشنبه 19 اردیبهشت، اعلام کردند شمار قربانیان حمله تروریستی روز گذشته به مدرسه‎ای در کابل پایتخت این کشور، به 58 نفر رسید.

منابع پزشکی در کابل از تلاش پزشکان برای ارائه خدمات و نجات جان 150 مجروح دیگر در این حمله تروریستی، خبر دادند.

از سوی دیگر درحالی که خانواده‌های کودکان قربانی مشغول خاکسپاری جگر گوشه‌های خود هستند، اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان طالبان را مسئول و مقصر این حمله تروریستی دانست.

به گزارش خبرنگار «العربیه» در کابل، رئیس جمهوری افغانستان، گفت: «گروه طالبان قادر به مقابله با نیروهای امنیتی در میدان‌های نبرد نیست لذا اماکن عمومی و غیر نظامیان را هدف حملات تروریستی خود قرار می‌دهد».

غنی افزود: «گروه طالبان با تشدید جنگ و خشونت‌بار دیگر نشان داد که نه تنها خواهان حل مسالمت آمیز بحران فعلی نیست بلکه در تلاش است با پیچیده‌تر کردن شرایط، فرصت‌های برقراری صلح را به کلی از بین ببرد».

از سوی دیگر، خانواده‌های قربانیان دولت افغانستان و قدرت‌های غربی را به دلیل شکست آنها در در پایان دادن به خشونت و جنگ، مسئول دانستند.

روز گذشته منابع افغان اعلام کردند که در نتیجه انفجاری در مقابل مدرسه «سیدالشهدا» در منطقه «دشت‌ برچی» شهر کابل 25 نفر کشته و 52 تن دیگر زخمی شدند.

اما ساعاتی بعد خبرنگار «العربیه» در افغانستان گزارش داد که تعداد کشته‌ها به 55 تن و تعداد زخمی‌ها به 150 نفر رسیده است.

وزارت امور داخله افغانستان گفته است که این حادثه حدود ساعت 4:27 بعد از ظهر رخ داده و تاکنون نوع این انفجار مشخص نشده است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این انفجار هنگام تعطیلی دانش‌آموزان دختر و همزمان با خروج آنها از مدرسه رخ داده است.

خبرنگار «العربیه» در افغانستان به نقل از منابع رسمی افغان، روز یکشنبه گفت که طبق آخرین گزارش، تعداد قربانیان که اغلب آنها کودکان مدرسه بودند، به 58 نفر رسیده است.

هرچند اشرف غنی انگشت اتهام را به سوی گروه طالبان نشانه گرفته اما تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید