والی هرات: در یک ماه 110 حمله طالبان از سوی سربازان افغان در هرات دفع شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سید وحید قتالی والی هرات افغانستان شنبه 8 مه (18 ثور) در یک نشست خبری گفت که گروه طالبان در ماه رمضان حداقل 110 بار بالای ولسوالی‌های هرات حمله کردند اما این حملات توسط نیروهای امنیتی افغان دفع شدند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، قتالی در این نشست گفت: «هرات قربان‌گاه طالبان بوده و خواهد بود و تلفات این گروه در دو شب قبل در ولسوالی شیندند برابر با تمام تلفات نیروهای امنیتی در دو ماه اخیر است.»

به گفته او: «طالبان در چند ماه اخیر حملات زیادی بالای اکثر ولسوالی‌های هرات راه اندزی کردند که همه‌گی دفع و این گروه شکست خورده است.»

والی هرات افزود: «طالبان شب گذشته در ولسوالی‌های شیندند، اوبه، پشتون زرغون و فرسی حمله کردند که با استقامت نیروهای امنیتی عقب زده شدند.»

ولسوالی «دهنه غوری» بغلان از طالبان پس گرفته شد

منابع امنیتی افغانستان شنبه 8 مه (18 ثور) اعلام کردند که سربازان افغان کنترل ولسوالی (شهرستان) «دهنه غوری» ولایت بغلان را از دست طالبان پس گرفتند.

صفی الله امیری فرمانده نیروهای افغان در شمال افغانستان تایید کرد که در یک عملیات مشترک نیروهای امنیتی جمعه شب محاصره این بخش را شکستند و نیروهای تازه نفس وارد این ولسوالی شدند.

امیری گفت، در این عملیات نیروهای افغان سه پاسگاه که به دست طالبان سقوط کرده بودند را دوباره گرفتند و 10 تن از نیروهای امنیتی را نیز از محاصره طالبان آزاد کردند.

به گفته او، در این درگیری‌ها به گروه طالبان تلفات سنگینی وارد شده اما رقم دقیق آن روشن نیست.

از سوی دیگر، جنگجویان طالبان شب گذشته 7 مه (17 ثور) بر مرکز ولسوالی «نهرین» نیز حمله کردند اما نیروهای امنیتی افغان توانستند این حمله را به عقب بزنند.

«این چنین نیست که طالبان پیروز شوند و کابل سقوط کند»

جنرال مارک میلی رییس ستاد ارتش آمریکا روز پنجشنبه 6 مه (16 ثور) در پنتاگون گفت، ایالات متحده ممکن است نیروهای افغان را در کشورهای دیگر آموزش دهد.

این مقام ارشد امنیتی آمریکا گفت، خروج نیروهای خارجی از افغانستان به این معنی نیست که گروه طالبان بی‌درنگ پیروز شوند و کابل سقوط کند.

او افزود: «من خودم شاهد هستم که نیروهای امنیتی افغان توانایی مبارزه را دارند. درست است که ما آنان را حمایت کرده ایم، اما رهبری جنگ را آنان در دست داشته اند.»

قابل ذکر است که اخیرا پس از آغاز خروج سربازان آمریکایی از افغانستان، درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی افغان و جنگجویان گروه طالبان افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید