وزارت دفاع آمریکا: 10هزار و 750 پیمانکار نظامی نیز افغانستان را ترک خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع آمریکا با اشاره به خروج نیروهای خارجی از افغانستان اعلام کرد که حدود 10 هزار و 750 پیمانکار نظامی نیز این کشور را ترک خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا جمعه 7 مه (17 ثور) در یک نشست خبری گفت، همه پیمانکاران نظامی نیز با نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج خواهند شد.

وی تاکید کرد که روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ادامه دارد و پیمانکاران نظامی نیز بر اساس برنامه این کشور را ترک خواهند کرد.

براساس گزارش رویترز، حدود 17 هزار پیمانکار نظامی در افغانستان هستند که شش هزار و 150 آنان آمریکایی، چهار هزار و 300 پیکانکار افغان و 6 هزار و 400 پیمانکار از کشورهای دیگر اند.

«فصل تازه همکاری‌ها با افغانستان آغاز می‌شود»

وزیر دفاع آمریکا همچنان گفت: «رییس‌جمهور تصمیم گرفته‌است به درگیری آمریکا در طولانی‌ترین جنگ ما پایان دهد و ما نیز این‌کار را خواهیم کرد و در کمتر از یک هفته بعد، روند عقب‌نشینی طبق برنامه پیش می‌رود. همزمان ما در حال تغییر رابطۀ مان به یک رابطۀ دوجانبه تازه با شرکای امنیتی افغان خود استیم؛ رابطه‌یی که براساس آن ما در جهت اهداف مشترک خود به روش‌های جدید و متفاوت کار خواهیم کرد.»

وزیر دفاع ایالات متحده همچنان گفت که این کشور پس از بیرون شدن از افغانستان، بخشی از حمایتش را از نیروهای افغان از کشورهای دیگر ادامه خواهد داد: «نیروهای امنیتی افغانستان و حکومت این کشور در این زمان منسجم هستند. هدف رییس‌جمهور ایالات متحده ادامه دادن به حمایت خود از نیروها و حکومت افغانستان است.»

آموزش نیروهای افغان در کشورهای دیگر

جنرال مارک میلی رییس ستاد ارتش آمریکا روز پنجشنبه 6 مه (16 ثور) در پنتاگون گفت، ایالات متحده ممکن است نیروهای افغان را در کشورهای دیگر آموزش دهد.

این مقام ارشد امنیتی آمریکا گفت، خروج نیروهای خارجی از افغانستان به این معنی نیست که گروه طالبان بی‌درنگ پیروز شوند و کابل سقوط کند.

به گزارش روزنامه «دی اکونومیک تایمز»، میلی گفت که ایالات متحده هنوز برنامه‌ای برای ادامه حمایت از نیروی هوایی افغانستان که به شدت به آموزش و کمک در تعمیرات به ایالات متحده وابسته است، ندارد.

او در این نسشت گفت، براساس تخمین من چنین نیست که گویا طالبان خود به خود برنده خواهند شد و کابل سقوط خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید