خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان؛ کمپ نظامی انتونیک به ارتش افغان واگذار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای آمریکایی مستقر در ولایت (استان) هلمند امروز یکشنبه 2 مه (12 ثور) کمپ نظامی «انتونیک» را به نیروهای ارتش افغانستان واگذار کردند.

ارتش افغانستان اعلام کرد که این پایگاه امروز طی یک مراسم به نیروهای افغان سپرده شده و کمپ «انتونیک» با حفظ این نام به حیث قرارگاه نیروهای خاص استفاده خواهد شد.

 کمپ نظامی انتونیک به ارتش افغان واگذار شد
کمپ نظامی انتونیک به ارتش افغان واگذار شد
Advertisement

خروج سربازان آمریکایی از افغانستان

خروج سربازان آمریکایی از افغانستان از روز گذشته (یکم مه) آغاز شد و تا 11 سپتامبر 2021 ادامه دارد. جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده چندی قبل اعلام کرد که کلیه نیروهای آمریکایی تا 11 سپتامبر افغانستان را ترک می‌کنند.

اعزام 650 سرباز آمریکایی به افغانستان برای حفاظت از خروج نیروهای خارجی

وزارت دفاع آمریکا 26 آوریل اعلام کرد که حدود 650 سرباز جدید به افغانستان اعزام می‌کند تا در زمان خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از این کشور، از آنها محافظت کنند.

محب: خروج نیروهای خارجی تاثیری بر جا نمی‌گذارد

از سوی دیگر، حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان روز شنبه یکم مه در یک نشست خبری گفت: «کسانی که می‌گویند نیروهای امریکایی بروند نظام سقوط خواهد کرد واهی می‌گویند؛ هیچ جای تشویش نیست. اتکای نیروهای امنیتی به نیروهای خارجی اندک است و خروج آنان نیز تاثیری برجا نمی‌گذارد؛ زیرا کمک‌های لازمی با نیروهای امنیتی ادامه می یابد. بناً نیروهای خارجی هم اکنون نیز عملاً در جنگ دخیل نیستند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید