تهدید‌های القاعده و آمادگی پنتاگون برای حملات طالبان در افغانستان

اول ماه می تاریخ آغاز خروج تمامی نیروهای آمریکایی و دیگر نیروهای خارجی از افعانستان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ساعاتی پیش از فرا رسیدن تاریخ مشخص شده برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان که قرار است فردا 1 ماه می به مورد اجرا گذاشته شود، وزارت دفاع آمریکا خود را برای حملات احتمالی جنبش طالبان آماده می‌کند.

طالبان که حمله علیه نیروهای آمریکایی را بر اساس توافق امضا شده در فوریه 2020 با دولت ترامپ متوقف کرد، بار دیگر اعلام داشت که آمریکا را در صورت نقض زمان نهایی عقب نشینی کامل از افغانستان، به عنوان طرف ناقض این توافق در نظر خواهد گرفت.

نیروهای آمریکایی در افغانستان
نیروهای آمریکایی در افغانستان
Advertisement

دو تن از فعالان القاعده در مصاحبه اختصاصی با «سی.ان.ان» تاکید کردند که نبرد علیه آمریکا در تمامی جبهه‌های دیگر تا اخراج آن‌ها ادامه خواهد یافت.

با گفته‌های این دو فعال القاعده روشن شد که این سازمان در فکر بازگشت به افغانستان پس از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور از طریق همکاری با طالبان است.

علت این‌ اظهار نظر روشن نیست زیرا القاعده به ندرت اطلاعات را بروز داده و به تبلیغات در مورد خود اکتفا می‌کند.

تماس‌های شبکه «سی.ان.ان» با طالبان برای روشن کردن نحوه ارتباط این گروه با القاعده راه به جایی نبرد و این موضوع باعث شد پاسخ القاعده به سی.ان.ان در مورد اوضاع پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، شک‌برانگیز و هراس‌آور باشد.

پل کروکشانک، سر دبیر «سی.تی.سی» و کارشناس گروه‌های تروریستی تاکید کرد که این گفته‌ها نشان می‌دهد که چه بسا القاعده از تصمیم بایدن برای عقب نشینی رضایت دارد و این موضعگیری در راستای منحرف کردن اذهان از زیان‌های اخیر وارد شده بر آن‌هاست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید