بیش از 400 عضو «داعش» از اتباع 14 کشور در افغانستان بازداشت شدند

این افراد اتباع ایران، پاکستان، ترکیه، اندونزی، الجزایر، بنگلادش، هند و مالدیو‌ هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیت ملی افغانستان 407 عضو گروه «داعش» که شهروندان 14 کشور مختلف هستند را دستگیر کردند.

احمدضیا سراج، رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان، سه‌شنبه 27 آوریل، در نشست خبری در کابل گفت، این افراد دستگیر شده اتباع 14 کشور از جمله ایران، پاکستان، ترکیه، اندونیزیا(اندونزی)، الجزایر، بنگلادیش(بنگلادش)، هند و مالدیف(مالدیو)‌ هستند.

به گزارش روزنامه «هشت صبح»، سراج اضافه کرد که 60 درصد افراد دستگیر شده به کشور پاکستان تعلق دارند و در جرایم امنیت داخلی و خارجی فعالیت داشتند.

او اظهار کرد، افراد دستگیر شده نشان می‌دهد که افغانستان به نیابت از منطقه و جهان در جنگ است و جنگ کنونی این کشور، جنگ منطقه و جهان است و گذاشتن تمامی مسئولیت به دوش نیروهای امنیتی افغان کار درستی نیست.

سراج علاوه کرد، بیش‌تر افراد گروه «داعش» از طریق‌ کشور ترکیه به ایران و پاکستان می‌روند و از مرزهای این دو کشور وارد افغانستان می‌شود و برای جلوگیری از ورود این افراد با کشورهای ترکیه و ایران مذاکرات آغاز شده تا یک همکاری سه جانبه ایجاد شود.

رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان تاکید کرد، اگر برای این چالش یک راه‌ حل اساسی جستجو نشود و کشورهای منطقه همکاری نکنند، در آینده همه کشورها با این تهدید مواجه خواهند شد و بهتر است که پیش از آنکه دیر شود، برای آن کاری صورت گیرد.

به گفته او، ریاست امنیت ملی افغانستان برای تعیین سرنوشت افراد بازداشت شده با کشورهای‌شان در تماس‌ هستند و مذاکرات آغاز شده است تا یک راه حل اساسی پیدا شود.

شایان ذکر است که این افراد گروه «داعش» در شرایطی دستگیر شده که محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، اخیرا گفته بود که 20 گروه «تروریستی» در این کشور فعالیت دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید