روند خروج سربازان خارجی از افغانستان آغاز شد

قرار است تمام نیروهای خارجی تا ماه سپتامبر امسال از افغانستان خارج شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان اعلام کرده که روند خروج نیروهایش از این کشور آغاز شده است.
جنرال(ژنرال) اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان، یک‌شنبه 25 آوریل، در یک نشست خبری گفت، نیروهایش آماده خروج می‌شوند و این روند آغاز شده ‌است.

به گزارش شبکه «طلوع نیوز»، میلر اضافه کرد، افزایش حمله‌ها پس از اول ماه مه امسال، «یک اشتباه» است و نیروهای خارجی به حمایت‌شان از نظامیان افغان، ادامه خواهند داد.
او تاکید کرد، پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان، سیاست‌مداران افغان و مردم این کشور باید اجماع و اتحاد داشته باشند.
از سوی دیگر، مسئولان ارشد امنیتی افغانستان شنبه 24 آوریل 2021، در نشست خبری مشترک در کابل اعلام کردند، با خروج کامل نیروهای خارجی از این کشور جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد و آنها برای دفع هر نوع تهدید آمادگی کامل دارند.
قرار است روند خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان تا ماه سپتامبر امسال پایان یابد، اما برخی مقام‌های ارشد امنیتی آمریکا در مورد توانایی نیروهای امنیتی و دفاعی افغان ابراز نگرانی کرده‌اند.
جنرال مکنزی، فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه و شمال آفریقا، پنج‌شنبه 22 آوریل 2021، اعلام کرد: «من درباره توانایی نظامیان افغان برای حفظ شان پس از این که ما بیرون شویم، نگران هستم، درباره توانایی نیروهای هوایی افغان، به ویژه، پس از این که ما حمایت از این نیروها را متوقف سازیم، نگران هستم.»
مکنزی اضافه کرد، ارتش افغانستان بعد از خروج کامل نیروهای آمریکایی همچنان نیازمند حمایت خواهد بود و در غیر این صورت مسلما فرو می‌پاشد. او ادامه داد، نگران توانایی دولت افغانستان برای حفاظت از سفارت آمریکا در کابل است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید