غنی: طالبان یک میلیارد دلار به زیربنای افغانستان آسیب زده است

سفرای برخی کشورها اخیراً از طالبان خواسته بودند به تاسیسات عامه آسیب نزنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، اعلام کرد که تحرکات طالبان به زیربنای این کشور به ارزش یک میلیارد دالر(دلار)آمریکایی صدمه رسانده است.

براساس نوشته ارگ ریاست جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی سه‌شنبه 20 آوریل، در نشست «هفته حکومتداری و منابع بشری» در کابل صحبت می‌کرد از طالبان خواست، اگر برنامه مثبت ندارید حداقل زیربنای افغانستان را خراب نکنید.

غنی تاکید کرد: «از طالبان می‌خواهم چرا خراب می‌کنید چرا ویران می‌کنید. برای جور کردن قوت ندارید و برنامه مثبت ندارید، حداقل خرابی نکنید.»

رئیس جمهوری افغانستان اظهار کرد، یکی از مهم‌ترین تهداب(زیربنا) پیشرفت‌های اقتصادی «جایداد»(ملک) مصون است که باید در این مورد توجه جدی شود.

او در ادامه گفت: «پنجاه فیصد(درصد) شوراهای برنامه ملی میثاق شهروندی از زنان افغانستان تشکیل شده است؛ زنان توانای افغانستان دارای حقوق شهروندی برابر هستند.»

غنی اضافه کرد، بسیار مایه خرسندی است که امروز هزاران پروژه در چهار ولایت کشور، هرات، بلخ، ننگرهار و قندهار افغانستان آماده است.

گفتنی است که رئیس جمهوری افغانستان در شرایطی از طالبان خواسته به زیربنای این کشور صدمه نزنند که سفرای برخی کشورها مقیم کابل نیز اخیراً از این گروه خواسته بودند به تاسیسات عامه آسیب نزنند. هرچند گروه طالبان هنوز در این مورد اظهار نظری نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید