اداره هوانوردی افغانستان برای گرفتن مسئولیت فرودگاه کابل از ناتو اعلام آمادگی کرد

نظامیان ناتو از 20 سال به این طرف مسئولیت این فرودگاه را به عهده دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اداره هوانوردی ملکی (غیرنظامی) افغانستان برای انتقال مسئولیت‌های میدان هوایی (فرودگاه) بین‌المللی حامد کرزی (کابل) از ناتو به این اداره اعلام آمادگی کرد.

این اداره به تازگی در نامه‌ای از نظامیان ناتو خواست، تمام مسئولیت‌های کنترل ترافیک هوایی میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی را تا اول ماه مه 2021 به این اداره انتقال دهد.

در این نامه از همکاری و انجام موفقانه کنترل ترافیک هوایی میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی توسط سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) طی 20 سال گذشته ستایش شده است.

در این نامه ذکر شده: «ادارۀ هوانوردی ملکی افغانستان، قبلاٌ تجربۀ انتقال مسئولیت‌های میدان هوایی احمدشاه بابا (قندهار) از نیروهای ناتو را به این اداره دارد که به گونۀ عجولانه صورت گرفت اکنون به منظور جلوگیری از تکرار چالش مشابه، به عنوان نهاد مسئول در این زمینه، خود را پیش‌قدم دانسته تا مسئولیت‌های این میدان را بدوش ‌بگیرد.»

امانزیب انصاری، معین (معاون) عملیاتی ادارۀ هوانوردی ملکی افغانستان گفته است: «امکانات تخنیکی میدان هوایی حامد کرزی به مراتب بیشتر از سایر میدان‌های هوایی بین‌المللی کشور می‌باشد و ما خرسندیم که آمادۀ دریافت مسئولیت‌ها هستیم.»

اداره هوانوردی ملکی افغانستان از ناتو خواستار همکاری بیشتر و درازمدت شده است.

گفتنی است که میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی از جمله مهم‌ترین میدان‌های هوایی افغانستان است که 70 درصد خدمات هوایی این کشور از طریق این میدان ارائه می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید