صندوق بین‌المللی پول 147 میلیون دلار به افغانستان کمک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بانک مرکزی افغانستان پنج‌شنبه 15 آوریل 2021، اعلام کرد که صندوق بین‌المللی پول 147 میلیون دلار به این کشور کمک می‌کند.

این بانک با انتشار اعلامیه‌ای نوشت، هیئت صندوق بین‌المللی پول از تکمیل نخستین دور ارزیابی برنامه جدید تمدید تسهیل اعتبارات (ECF) برای افغانستان خبر داده و آن را موفقیت‌آمیز توصیف کردند. قرار است این گزارش جهت بازنگری و منظوری در ماه ژوئن 2021، به هیات اجرایی این صندوق داده شود که در پی آن 147 میلیون دلار به افغانستان کمک خواهد شد.

در این اعلامیه ذکر شده: «تیم ارزیابی صندوق بین‌المللی پول تحقق تعهد افغانستان در قبال ایجاد اصلاحات ساختاری اقتصاد افغانستان را با مقامات افغان به بحث گرفته و از عملکرد افغانستان در عرصه مدیریت محتاطانه برنامه‌های اقتصادی کشور در شرایط چالش برانگیز حاکم بخصوص در جریان قرنطینه ناشی از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا و همچنان پیشرفت‌های خوب در زمینه استحکام نظام مالی افغانستان توصیف» کرده است.

اجمل احمدی، سرپرست بانک مرکزی افغانستان، هم متعهد شد: «تا در زمینه ثبات اقتصاد کلان، اصلاحات سکتور مالی و بانکی، مدیریت موثر ذخایر ارزی و ازدیاد آن، مبارزه علیه جرایم مالی، پولشویی و تمویل تروریزم، مبارزه با فساد اداری و تقویت سکتور خصوصی بمنظور ایجاد کار و رشد اقتصادی افغانستان بیشتر از پیش تلاش نماید.»

این در حالیست که بانک جهانی نیز به تاریخ 1 آوریل 2021، با انتشار بیانیه‌ای از تصویب 25 میلیون دالر کمک مالی اضافی به منظور افزایش دسترسی کودکان افغان به خصوص دختران به آموزش ابتدایی و ثانویی خبر داد.

در این بیانیه آمده بود، این کمک بلاعوض جدید که از طریق برنامه همکاری جهانی برای آموزش پرداخت می‌شود که با استفاده از آن، صد باب مکتب جدید ساخته خواهد شد. همچنین این کمک در راستای ارتقای سطح آموزش، بهبود دسترسی کودکان به خصوص دختران به تعلیم و تربیت، حمایت از برنامه‌های آموزشی برای معلمین و ارتقای کیفیت برنامه‌های تعلیمی در سطح محلی به مصرف خواهد رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید