طالبان در نخستین روز ماه رمضان سه سرباز ارتش افغانستان را تیرباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع محلی در ولایت بدخشان افغانستان سه‌شنبه 13 آوریل اعلام کردند که طالبان سه سرباز ویژه‌ ارتش را در نخستین روز ماه رمضان در ولسوالی «زیباک» این ولایت تیرباران کردند.

روزنامه «اطلاعات روز» افغانستان گزارش داد، نیک‌ محمد نظری، سخن‌گوی والی بدخشان گفته است، این سربازان چند روز پیش به‌منظور سپری کردن رخصتی‌‌‌شان از ولایت‌های پکتیا و قندهار به بدخشان آمده بودند.

نظری گفت، طالبان این سربازان را از مسیر ولسوالی وردوج اسیر گرفتند و صبح امروز (سه‌شنبه 13 آوریل) برابر با اول ماه مبارک رمضان در روستای «تیزاب» ولسوالی زیباک تیرباران کردند.

گروه طالبان تاکنون در این باره اظهار نظری نکردند.

این در حالی است که محمد اشرف غنی رییس‌ جمهوری افغانستان در پیام عیدی‌اش، از طالبان خواست که از جنگ، خشونت و خون‌ریزی دست برداشته و آتش‌بس اعلام کنند.

سفیر کانادا در کابل: ماه رمضان ماه صدقه و عدم خشونت است

رید سیرز، سفیر کانادا در کابل، سه‌شنبه 13 آوریل، در توئیتی از گروه طالبان خواست تا به خشونت پایان دهد، کشتار غیرنظامیان و خبرنگاران نیز خاتمه یابد.

سیرز نوشت: «ماه مبارک رمضان ماه عطوفت، مهربانی، صدقه و عدم خشونت است. کانادا از تمام جوانب ذی‌دخل در جنگ به ویژه از طالبان می‌خواهد تا به خشونت پایان دهد. ما خواهان خاتمه کشتار هدفمند افراد ملکی، خبرنگاران، زنان، مدافعین حقوق بشر و کسانی دیگری که برای صلح کار می‌کنند، هستیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید