حملات هوایی ارتش افغان در قندهار؛ 47 طالب کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان، یک‌شنبه 4 آوریل، اعلام کرد در نتیجه حملات هوایی ارتش به ولایت قندهار در جنوب این کشور، 47 طالب کشته شدند.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت، در توییتی نوشت این حملات در ولسوالی ارغنداب ولایت قندهار افغانستان رخ داد که افراد انتحاری طالبان نیز شامل کشته ‌شدگان این رویداد هستند.

Advertisement

امان اضافه کرد: «این تروریستان زمانی کشته شدند که مواضع و مخفی‌گاه‌های شان هدف حملات هوایی قرار گرفت که تعداد زیاد واسکت‌های انتحاری، مواد انفجاری و سلاح و مهمات شان نیز تخریب گردید».

گروه طالبان تا کنون در این مورد اظهارنظری نکرده است.

گفتنی است که این حملات هوایی ارتش افغان علیه طالبان در شرایطی رخ داده که گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر ادامه دارد.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان، شنبه 3 آوریل 2021، در نشست خبری در کابل گفت، بررسی‌ها نشان می‌دهد که طالبان برای جنگ آمادگی دارند نه برای صلح.

از سوی دیگر، نهمین نشست وزیران خارجه کشورهای عضو «قلب آسیا – روند استانبول»، به تاریخ 30 مارس 2021، در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان برگزار شد و اشتراک کنندگان این نشست جنگ جاری در افغانستان را نامشروع خواندند و ادامه آن را غیر قابل قبول دانستند.

اشتراک‌کنندگان این نشست، کاهش خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس را از پیش زمینه‌های مهم و اساسی برای رسیدن به صلح و ثبات پایدار در افغانستان خواندند.

براساس اعلامیه‌ای این نشست: «آنان از ادامه روابط و همکاری‌ها میان طالبان و گروه‌های تروریستی بین‌المللی منجمله القاعده و استفاده از خاک افغانستان به عنوان پناه‌گاه‌های امن از سوی گروهٰ‌های تروریستی منطقه‌یی و بین‌المللی نیز ابراز نگرانی کردند».

در اعلامیه تذکر یافته بود: «اشتراک‌کنندگان با مهم خواندن مبارزه مشترک و جمعی با تروریزم و افراط‌گرایی، از فداکاری‌ها و دستاوردهای نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریزم بین‌المللی قدردانی کرده و بر اهمیت حمایت و پشتیبانی از دولت افغانستان در بلند بردن توانمندی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در امر مبارزه با تروریزم بین‌المللی و تأمین امنیت مردم، تأکید نمودند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید