انفجار خودروی بمب‌گذاری‌شده در کابل سه کشته و 12 زخمی بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مقام‌های امنیتی افغانستان اعلام کردند، در نتیجه انفجار یک موتر(خودرو) بمب‌گذاری شده بعد از ظهر یک‌شنبه 4 آوریل 2021، در ولسوالی پغمان کابل سه نفر کشته شدند و 12 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش شبکه «طلوع نیوز»، فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل، با تایید این خبر گفت، این رویداد زمانی رخ داد که یک موتر نوع «کرولا» پر از مواد انفجاری در نزدیک وسایط نظامی در منطقه «پنجه‌چنار» ولسوالی پغمان انفجار کرد.

فرامرز تایید کرد، در این رویداد سه نظامی جان باختند و 12 نفر دیگر به شمول نظامیان و غیرنظامیان زخم برداشتند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. این حمله انتحاری طالبان در شرایطی رخ داده که سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان، گفته است: «طالبان اکنون بیش از 27 سال است که به کشتار و جنگ و خشونت ادامه داده است و به هدف خود یعنی کسب قدرت نرسیده و بعد از این هم هرگز از این طریق به هدف نخواهد نرسید. نه افغانستان امروز افغانستان دو یا سه دهه پیش است و نه دنیای امروز دنیای سه دهه پیش. امروزه در افغانستان نسل جدیدی به وجود آمده که از متن مکتب و دانشگاه و انترنت و تکنولوژی برخاسته و می‌داند که از حقوق و آزادی‌های خود چگونه دفاع کند».

دانش تاکید کرد: «حکومت افغانستان در رابطه به پروسه صلح تا کنون از هر نوع اقدامی که باعث ایجاد فضای اعتماد شود دریغ نکرده است و در جریان مذاکره هم بیشترین تلاش را برای پیشرفت آن انجام داده است و برای تحقق صلح هم طرح خود را دارد و هم از هر طرح معقول و منطقی دیگر استقبال می‌کند ولی متأسفانه جانب مقابل (طالبان) نه برای صلح سازی و اعمار صلح و پاسداری از آن طرحی دارد و نه در مذاکره از خود صداقت و حسن‌نیت نشان داده است بلکه بر عکس تا هنوز هم بر تداوم جنگ و تشدید خشونت پافشاری می‌کند».

او از گروه طالبان خواست، به خواسته‌ها و مطالبات برحق مردم افغانستان تن دهند و راه گفت‌وگو را برای حل سیاسی و مسالمت آمیز قضیه بپذیرند. او ابراز امیدواری کرد در کنفرانس استانبول شاهد پیشرفت‌های چشمگیر در روند صلح افغانستان خواهد بود.

قرار است در آینده نزدیک در نشست مقام‌های ارشد افغانستان و طالبان در استانبول ترکیه، طرح صلح آمریکا برای افغانستان که بخشی از آن به ایجاد دولت انتقالی تاکید کرده است، مورد بررسی قرار گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید