اولین دانش‌آموز افغان پس از هفت سال به دانشگاه هاروارد راه یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری افغانستان شنبه 3 مارس 2021، اعلام کردند که مقتدر عمری، اولین دانش‌آموز افغان است که پس از هفت سال به دانشگاه هاروارد آمریکا راه یافته است.

«تلویزیون ملی افغانستان» نوشت: «مقتدر عمری 18 سال دارد و به‌ تاز‌گی مکتب را در افغان–ترک در کابل به پایان رسانده‌است. او در هفت سال گذشته تنها کسی از افغانستان است که موفق شده‌است به هاروارد، یکی از بهترین پوهنتون‌های جهان در آمریکا راه پیدا کند».

این شبکه خبری اضافه کرد: «آموزش و فراگیری دانش هرچند باوجود چالش‌های همچون جنگ و ناامنی در افغانستان کار دشواری است، اما شماری‌ هم هستند که چهره تازه‌ی افغانستان را به جهانیان نشان می‌دهند».

راه یافتن این دانش‌آموز افغان به یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان با واکنش‌های نیز روبه‌رو شده است.

عصمت کاکر، یکی از کاربران افغان نوشت: «نسل جدید افغانستان نسل با دانش و با علم مجهز استند فکر و ایده اینها مدرنیسم شده و با شرایط جهان امروز خویش را عیار ساخته‌اند. اینها در آینده‌ها می‌تواند در راستای آبادی شگوفایی پیشرفت در کشور خویش ممد تمام بشود».

ایرج احمد سروری، کاربر دیگر افغان نوشت: «در استعداد و لیاقت، جوان‌های ما همیشه خودشان را ثابت ساختند. فقط در خصوص مراکز آموزشی ساینسی که دانش‌آموزان را برای امتحان کانکور آماده می‌سازند باید یک تحول بوجود بیاید و دانش‌آموزان را از تمام فرصت‌های تحصلی ملی و بین‌المللی آگاه و آماده سازند».

گفتنی است دانشگاه هاروارد، یک دانشگاه خصوصی واقع در شهر کمبریج ایالت ماساچوست آمریکا است. این دانشگاه یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است که در سال 1636 میلادی تأسیس شد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا، بیل گیتس‌، موسس مایکروسافت و مارک زاکربرگ، مؤسس فیس‌بوک از جمله کسانی هستند که در دانشگاه هاروارد درس خواندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید