رئیس جمهوری افغانستان: باید با کسی که تعصب و فساد می‌کند مبارزه شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، یک‌شنبه 28 مارس، اعلام کرد باید با کسی که تعصب و فساد می‌کند به وحدت ملی آسیب می‌زند، مبارزه شود.

براساس اعلامیه‌ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، غنی در اولین نشست شورای عالی جوانان در کابل گفت، هر جوان باید تصمیم بگیرید که کدام مشکل افغانستان را حل کرده می‌توانند و در هر بخش جوانان باید طرح‌های مشخص داشته باشند.

غنی اضافه کرد: «هدف اساسی ما یک روند ملت‌سازی است، ما تاریخ چند هزار ساله داریم و واضح است که از نگاه تاریخی هیچ زون افغانستان نیست که مرکز امپراطوری نبوده باشد. افغانستان سی‌ ودو زبان دارد، گوینده هر زبان باید خود را مصئون حس کند».

او اظهار کرد، برای چهل ‌ودو سال ملت افغانستان به حیث یک کتله، از بنیادی‌ترین حق جمعی خود که حق صلح، ثبات و نظام است محروم بوده است.

به گفته محمد اشرف غنی: «کلان‌ترین سرمایه در افغانستان موقعیت این کشور است، اگر موقعیت افغانستان درست مدیریت شود از معادن آن درآمد بیشتر کسب خواهد شد، چون افغانستان در قلب آسیا قرار گرفته است».

شایان ذکر است این گفته‌های رئیس جمهوری افغانستان در مورد جوانان این کشور در شرایطی مطرح شده که سایت «گلوبل ویسیز» در سال 2017 نوشت، افغانستان پنجمین کشور جوان جهان است و %68 جمعیت آن را جوانان و کودکان زیر 25 سال تشکیل می‌دهد. این ترکیب جمعیتی باعث شده این کشور از سرمایه انسانی عظیمی برای پیشرفت برخوردار بوده و امید فراوان به آینده خود داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید