حادثه ترافیکی در شاهراه هرات – قندهار؛ پنج کشته و 13 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت هرات افغانستان، روز یک‌شنبه 28 مارس، تایید کردند در نتیجه یک حادثه ترافیکی در شاهراه هرات – قندهار پنج نفر جان باختند و 13 نفر دیگر مجروح شدند.

محمدرفیق شیرزی، سخنگوی اداره صحت عامه(بهداشت) ولایت هرات، با تایید این خبر گفت یک موترمسافربری(اتوبوس) با یک موترباربری نوع «خاور» برخورد کرد.

شیرزی تایید کرد، زخمیان این رویداد به شفاخانه حوزوی هرات منتقل شدند که وضعیت صحی آنها قابل نگرانی نیست و جان‌باختگان این رویداد به اقارب شان تحویل داده شد.

به گفته سخنگوی اداره صحت عامه ولایت هرات، این حادثه شامگاه شنبه 27 مارس 2021، در شاهراه هرات – قندهار مربوط ولسوالی ادرسکن این ولایت رخ داد.

گفتنی است که شاهراه هرات – قندهار یکی از مهم‌ترین و پٌر رفت‌وآمدترین شاهراه‌های افغانستان است که در گذشته نیز حوادث ترافیکی در این شاهراه رخ داده بود.

در نتیجه وقوع یک حادثه ترافیکی به تاریخ 1 اکتبر 2020 در شاهراه هرات – قندهار 10 نفر جان باختند و شش نفر دیگر زخمی شدند. همچنان در نیتجه یک حادثه مرگبار ترافیکی 14 مارس 2018 در شاهراه هرات – قندهار 17 نفر جان باختند و 24 نفر دیگر مجروح شدند.

سرعت غیرمجاز، نبود جاده‌های معیاری و عدم رعایت قوانین ترافیکی از جمله دلایل وقوع چنین حوادث ترافیکی در شاهراه‌های افغانستان گفته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید