ادامه گروگان‌گیری طالبان؛ 14 غیرنظامی از ولسوالی جلریز ربوده شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مهدی راسخ عضو مجلس نمایندگان افغانستان جمعه 26 مارس تایید کرد که گروه طالبان 14 غیرنظامی را از مسیر شاهراه جلریز-بهسود با خود برده‌ اند.

مهدی راسخ، نماینده‌ مردم میدان‌وردک در مجلس نمایندگان، به روزنامه‌ «صبح کابل» گفته است، 12 تن از باشندگان ولسوالی جلریز دست‌کم دو هفته پیش و دو نفر دیگر که باشندگان ولسوالی بهسود اند، دو روز پیش، از سوی طالبان ربوده‌ شدند.

راسخ گفته است، طالبان 12 باشنده‌ جلریز را به دلیل این که یک فرمانده‌‌ شان، دو هفته پیش از سوی امنیت ملی بازداشت شد و این افراد نیز در نزدیکی ولسوالی بهسود زندگی می‌کردند و حامی نظام بودند را، به گروگان گرفته‌اند.

او افزود: «این افراد 14 روز است، بی‌سرنوشت نزد طالبان هستند و بزرگان و متنفذین مرکز جلریز به حکومت مراجعه کردند، متأسفانه هیچ اقدامی نشده و نزد طالبان نیز مراجعه کردند که از آن‌ها نیز جواب منفی شنیده‌اند. ما هم به امنیت ملی موضوع را شریک ساخته‌ایم؛ اما تا هنوز هیچ‌ گونه اقدامی صورت نگرفته است.»

به گفته وی، در جریان دو روز گذشته، دو تن از باشندگان ولسوالی بهسود از سوی طالبان به گروگان گرفته شده است: «یکی از این افراد که پدرش مانع طالبان می‌شود تا پسرش را نبرند، طالبان به او شلیک می‌کنند و پدر او زخمی می‌شود و جهت تداوی به کابل انتقال داده شده است.»

چندی پیش نیز گروه طالبان 40 نفر از مسافرانی را که از مسیر شاهراه جلریز عبور می‌کردند، با خود به گروگان بردند که پس از نزدیک به یک ماه با پادرمیانی بزرگان قومی دوباره آزاد شدند.

این در حالی است که از یک هفته به این‌سو، نیروهای ویژه افغان به هدف سرکوب و بازداشت «عبدالغنی علی‌پور» از فرماندهان خیزش مردمی، به ولسوالی‌ بهسود میدان‌وردک اعزام شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید