حمله نیروهای افغان بر افراد علی پور؛ 12 تن از افراد وابسته به علی‌پور کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان، شام شنبه 20 مارس اعلام کرد که در حملۀ نیروهای امنیتی بر افراد وابسته به «علی‌پور»، 12 تن از آنان کشته شدند و شش تن دیگر زخمی شدند.

این حمله سربازان افغان پس از آن صورت گرفت که افراد وابسته به علی پور یک چرخ‌بال ارتش افغانستان را سرنگون کردند و در نتیجه آن، 9 تن به‌شمول دو خلبان نیروهای ویژۀ هوایی این کشور جان باختند.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان روز شنبه 20 مارس، در توییتی نوشت، بررسی‌ها نشان می‌دهد که چرخبال نیروهای هوایی افغان در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک این کشور توسط جنگجویان وابسته به علی‌پور ساقط شده است.

فواد امان نوشت: «بررسی‌های وزارت دفاع ملی و همچنان اسناد و‌ مدرک‌های به دست آمده نشان می‌دهد که هلیکوپتر قوای هوایی توسط جنگجویان وابسته به علی‌پور در ولسوالی بهسود هدف قرارداده شده است. وزارت دفاع ملی به هر قیمت انتقام خود شهدای این حادثه تروریستی را می‌گیرد و عاملان آن به کیفر خواهد رساند».

عبدالغنی علی‌پور شماری از افراد نظامی را تحت نام «جبهه مقاومت» در بهسود ولایت میدان‌وردک در جنوب افغانستان سازمان‌دهی کرده و هدف این تشکیلات را تأمین امنیت منطقه و مقابله با گروه‌های طالبان و داعش می‌خواند.

اما از نظر دولت افغانستان او افراد مسلح غیرمسئول را رهبری می‌کند. علی‌پور دو سال پیش توسط نیروهای امنیت ملی در کابل بازداشت و پس از پایان اعتراضات آزاد شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید